Zhubli jste? Uržte si svou formu i nadále

A je to tu! Shodili jste pár kilo přesně tak, jak jste chtěli. Rozhodně se vám to vyplatilo, protože vypadáte skvěle a rozhodně se i cítíte skvěle. Není nic příjemnějšího než si tento pocit říkající "Jsem ve formě a cítím se skvěle" vydržel i nadále? Co můžete udělat, abyste byli i nadále fit? Jak si zajistit, aby se vám shozená kila jen tak nevrátila zpátky?

Máme pro vás několik zdravých tipů ověřených samotnými trenérkami fitness, které vám k tomu mohou pomoci.


Plánujte

Je jasné, že se chcete ukázat v nejlepším světle přátelům a známým. Vždyť vypadáte skvěle, tak proč ne? Ještě než vyrazíte na večírek, připravte se na něj. Nedovolte jednomu alkoholovému dýchánku, aby vaší figuru vrátil o krok zpět! 

Znáte to - přijdete na večírek, kolem vás spousta lákadel jako jsou chlebíčky nebo ty skvělé minizákusky, k tomu vynikající koktejly včetně těch výborně chutnajících smetanových. To by přece byla škoda nedopřát si, honí se vám hlavou. A máte to, přišli jste nepřipraveni!

Před podobnými akcemi se vždy najezte. Předejdete tak tomu, že vás bude lákat mnoho dobrot kolem vás. Zdvořile si pak vezměte jeden dva kousky, k tomu bílé víno místo koktejlů a zaměřte se spíš na své známé než na jídlo. Vždyť právě kvůli nim tam jste!

Odměňte se

Po těch týdnech hubnutí jste konečně docílili toho, co bylo vaším snem. To nejlepší, co pro sebe můžete musíte udělat je odměnit se. 

Napadlo vás jako první, že se pořádně nacpete? Pak jste nejspíš nehubli příliš zdravě - vždyť při rozumné dietě můžete jíst téměř vše, stačí jen omezit porce a přeslazená a omaštěná jídla a přidat pohyb. 

Správná odměna je jen na vás a tom, co vás baví. Máte rádi nakupování? Odměňte se koupí nových kalhot - vždyť máte o číslo (nebo dvě tři) méně, tak nové potřebujete. Chybí vám relax? Dopřejte si masáž, manikúru, zajděte ke kadeřníkovi - není příjemnější pocit, než když se o vás někdo stará. Odměňte se za to, že jste cílevědomí a jdete si za svým. Nikdo jiný to za vás neudělá a hlavně nikdo jiný neví, co je to pravé pro vás.

Jídlo nesmí nudit

Ani při zdravém hubnutí jste nemuseli jíst jen jednu jedinou potravinu pořád dokola, tak proč by vás jídlo mělo nudit teď. Vyzkoušejte nějaký nový recept nebo ochutnejte novinku v restauraci. Vždyť existuje spousta druhů potravin a jídel, které vám chutnají, tak pokračujte s jídelníčkem tak, aby byl zdravý, ale zároveň aby v něm bylo stále něco nového, svěžího. Vy tak budete mít obrovský přehled o potravinách a jejich chutích a můžete se o tyto zkušenosti dělit s ostatními.

Cvičení nesmí nudit

Stejně jako u jídla i u cvičení existuje mnoho druhů pohybu, ze kterých si můžete vybírat. Nenechte se otrávit tím, že byste neustále opakovali jedno a to samé cvičení, které znáte. Aktivity střídejte, obměňujte nebo vykoušejte rovnou něco nového. Možností máte spoustu - od cviků s vlastní váhou přes posilování ve fitku až po novinky v pohybu. Nebojte se vyzkoušet něco nového, co jste ještě nikdy nedělali. Vždyť právě nové zkušenosti vás posouvají dále!

Nepodceňujte základy

Když jste dosáhli svého, je snadné zapomenout na základy, díky kterým jste došli až do cíle. Mějte je proto stále na očích a na mysli.

Zajistěte si proto zdravou snídani na každý další den, mějte vyhrazených 30 minut denně na pohyb, noste si s sebou svačiny, vařte i dále z čerstvých surovin... Je toho spousta, co se vám podařilo změnit k lepšímu, tak proč to najednou zase zahodit a vrátit se zpět? Vždyť je to váš úspěch, tak proč se ho vzdávat?!


Vypadáte dobře, vážíte podle svých představ, tak by byla škoda dostat se zase zpět. Vychutnejte si ten slastný pocit, že jste dosáhli přesně toho, po čem jste toužili a vychutnávejte si ho dlouho. Zasloužíte si to!