Získejte víc času pro sebe! Poradíme, jak

Plánujte na týden dopředu

Mnohým se tento přístup zdá nereálný. Je ale potřeba si uvědomit, že v některých ohledech vám přesně toto dokáže ušetřit v každém dni z týdnu trochu času. Díky plánování se dokážete připravit už v neděli na více dní dopředu a nemusíte tak na poslední chvíli řešit nečekané záležitosti.

Plánovat na týden dopředu můžete třeba jídlo. Díky tomu pak stačí udělat jeden velký nákup a každý den se vám tak uvolní 15 minut času, který byste jinak trávili běháním po obchodě s potravinami.

Vařte dvojité porce

Tím nemyslíme, že dvojité porce sníte najednou. To by vám moc času nepřineslo. Naopak. Při vaření jídla dopředu počítejte s jeho dvojnásobnou parcí. Díky tomu si doma připravenou dobrotu můžete dopřát ve dvou dnech a ušetřit tak čas, který byste strávili vařením dalšího jídla.

Toto se obzvlášť vyplatí ve chvíli, kdy si hlídáte jídelníček a zaznamenáváte, co jíte. Stačí jednoduše okopírovat údaje, které jste už jednou zadávali.

Vypněte data

Největší konzument času jsou v dnešní době přístroje "sosající" data z internetu. Sociální sítě, chaty, kecálci, ale i online hry jsou přesně tím, co z vašeho dne ukrojí mnoho minut nebo i hodin, které pak marně sháníte. Zkuste jednoduchou věc: vypněte na hodinu data ve svém mobilu, nesahejte na počítač a místo toho se věnujte tomu, co skutečně chcete dělat. Nemusíte být neustále on-line, abyste žili. Zkuste žít naplno reálně, ne ve virtuálním světě.

Co vy, jak získáváte čas?