Získejte víc času pro sebe! Poradíme, jak

Čas je pro většinu z nás nedostatkové zboží. Když poskládáme denní činnosti za sebe, zjišťujeme, že toho volna moc nezbývá. Častokrát nám nezbývá vůbec žádný čas na sebe. A to je rozhodně velká škoda. Máme pro vás tři tipy, jak alespoň trochu času ze svého denního programu získat.

Plánujte na týden dopředu

Mnohým se tento přístup zdá nereálný. Je ale potřeba si uvědomit, že v některých ohledech vám přesně toto dokáže ušetřit v každém dni z týdnu trochu času. Díky plánování se dokážete připravit už v neděli na více dní dopředu a nemusíte tak na poslední chvíli řešit nečekané záležitosti.

Plánovat na týden dopředu můžete třeba jídlo. Díky tomu pak stačí udělat jeden velký nákup a každý den se vám tak uvolní 15 minut času, který byste jinak trávili běháním po obchodě s potravinami.

Vařte dvojité porce

Tím nemyslíme, že dvojité porce sníte najednou. To by vám moc času nepřineslo. Naopak. Při vaření jídla dopředu počítejte s jeho dvojnásobnou parcí. Díky tomu si doma připravenou dobrotu můžete dopřát ve dvou dnech a ušetřit tak čas, který byste strávili vařením dalšího jídla.

Toto se obzvlášť vyplatí ve chvíli, kdy si hlídáte jídelníček a zaznamenáváte, co jíte. Stačí jednoduše okopírovat údaje, které jste už jednou zadávali.

Vypněte data

Největší konzument času jsou v dnešní době přístroje "sosající" data z internetu. Sociální sítě, chaty, kecálci, ale i online hry jsou přesně tím, co z vašeho dne ukrojí mnoho minut nebo i hodin, které pak marně sháníte. Zkuste jednoduchou věc: vypněte na hodinu data ve svém mobilu, nesahejte na počítač a místo toho se věnujte tomu, co skutečně chcete dělat. Nemusíte být neustále on-line, abyste žili. Zkuste žít naplno reálně, ne ve virtuálním světě.

Co vy, jak získáváte čas?