Začněte s novoročním předsevzetím už nyní a mějte zdravé Vánoce

Správná odpověď zní: budete to vy! Alespoň tentokrát ano. Jste totiž chytřejší než ostatní a nepropadnete Vánočnímu obžerství a nicnedělání. Pojďte si připomenout, co sice podvědomě tušíte, ale i tak to na Vánoce občas vypustíte z hlavy.

Dejte si novoroční předsevzetí už teď!

Nejčastějším novoročním předsevzetím je: Zhubnu. Víte ale, co je za ním? Tušíte správně - před Vánoci na nás ze všech stran útočí reklamy na pečení, recepty na nejlepší cukroví a bramborový salát. Po Vánocích reklamní masáž pokračuje - na Silvestra nezapomeňte nakoupit občerstvení v podobě brambůrků, coly, chlebíčků a samozřejmě nesmí chybět ani alkohol. Nikde ani zmínka o alternativě v podobě zdravějších receptů, pravidelného pohybu nebo snad připomínka zdravého životního stylu. Jakoby tohle všechno najednou zmizelo.

A ono zmizelo, alespoň v mediálním světě. Ten správný čas na hubnutí, posilování, pohyb se objeví... Ano, tušíte správně, hned po Silvestru. Určitě zaregistrujete víc reklam na hubnoucí přípravky, fitness kluby, sportovní potřeby a vše, co souvisí s pohybem. Aby dopad byl ještě větší, určitě vám v e-mailu přistane lukrativní nabídka na obnovu členství v posilovně.

Prostě od ledna budete pod tlakem ze všech stran. Pod tlakem slova "zhubněte!".

Buďte moudřejší a dejte si předsevzetí už teď. A to jedno jediné - že přežijete letošní Vánoce jinak než obvykle. Bez přecpávání se, s alespoň občasným zdravým pohybem a rozumným jídelníčkem. Právě to vám pomůže nebýt v lednu jako ostatní - tedy s nízkým sebevědomím, pár kily nadváhy a ve stresu z toho, že musíte zhubnout. A nezapomeňte na jednu věc - je to jen na vás a vy můžete být buď jako ostatní nebo jedineční a nad věcí.