Co za jídlo nesmí chybět na Silvestra

Vyměňte tyčinky za zeleninu

Cpete se na Silvestra rádi tyčinkami? Tentokrát místo nich nakupte kedlubnu a mrkev. Čtete dobře, tato zelenina je skvělou náhradou tyčinek. Stačí kedlubny a mrkve očistit a nakrájet na hranolky. Dejte je na Silvestra na stůl a uvidíte sami, že poměrně rychle zmizí. Na rozdíl od "suchých" tyčinek vás zeleninové hranolky osvěží. Navíc skvěle chutnají i s dipy nebo omáčkami.

Chipsy si upečte doma

Brambory, koření, špetka soli, trocha slunečnicového nebo řepkového oleje a trouba. To přesně potřebujete na přípravu chipsů, které nebudou přesmažené a připravované na palmovém oleji. Prostě jen nakrájejte brambory na tenké plátky, položte na pečicí papír, nakořeňte dle chuti a zakápněte trochou oleje. Pak už jen plech s domácími brambůrky dejte do trouby a za pár minut máte křupavou dobrotu na Silvestr hotovou.

Jednohubky kreativně a zdravě

Mažete na jednohubky pomazánkové máslo, přidáte kus salámu a plátek kyselé okurky? Stop! Buďte kreativnější a připravte jednohubky jinak - chutněji a zdravěji. Z tvarohu, jogurtu, soli a česneku připravte pomazánku (případně vyměňte česnek za křen a máte hned připravenou jinou chuť). Namažte ji na celozrnnou bagetu, přidejte navrch, co vám chutná (ananas, olivu, plátek kvalitní klobásy nebo schwarzwaldské šunky) a máte hned něco jiného než vždycky. Vyhněte se nekvalitním salámům, ztuženým tukům a polotovarům a myslete na Silvestra i na své zdraví.

Nebojte se používat vše, co vám chutná - uzený losos, sušená rajčata nebo třeba ořechy, ale i spoustu dalších surovin jsou vynikající volbou. Připravte více variant jednohubek, které ulahodí nejen chuti, ale i oku a uvidíte, že díky jim vás bude návštěva jen chválit.

 

Máme pro vás i další recepty, podívejte se na další tipy: dobroty na Silvestra