Potraviny

media

Ovoce sušené mrazem křupe a zachovává si tvar i živiny

Klasické sušení teplem probíhá pomocí jednoduchého principu a mnoho z nás už si doma některé ovoce takto zkusilo usušit. V poslední době ale získává na oblibě nová modernější metoda sušení, takzvaná lyofilizace. Toto sušení mrazem má oproti klasickému sušení mnohé výhody. Jednu z nich cítíme sami - takto sušené ovoce je velmi chutné a neuvěřitelně křupavé.
media

Máme pro vás nápady na zdravé silvestrovské pohoštění

Namazat chlebíčky poctivou vrstvou majonézového salátu je už snad za námi. Dnešní zdravější životní styl si říká o něco jiného, a to i na oslavu Nového roku. Abyste i v novém roce nemuseli litovat, co jste všechno snědli, je lepší si rovnou připravit zdravé pohoštění. Když se do toho pustíte správně, takové pohoštění zaujme nejen skvělou chutí, ale bude dobře i vypadat. Oproti tradičním chlebíčkům tak zabodujete.
media

Mikroplastů jíme nevědomky dost, krmíme jimi i novorozence

Bez plastů by dnešní svět asi nemohl ani existovat. Jsou všude, kam se podíváme. Pokud se řádně nerecyklují, ale jen je člověk někam odhodí, příroda s nimi má práci stovky či tisíce let. Takovou dobu plastům trvá, než se nějakým způsobem rozloží. Ale to většinu lidí až tolik netrápí. O poznání víc je často zajímají vědecká odhalení, že v potravě konzumujeme mikroplasty, které na naše tělo nepůsobí vůbec dobře. A nevědomky jimi často „krmíme“ už i úplná miminka.
media

Ochuťte si život, tentokrát ale zdravě

Leckomu se může zdát, že co je zdravé, to není dobré a omezuje to naše choutky. Často je to pravda. Naštěstí ale v množství případů mohou zdravé potraviny být i velmi chutné, zvlášť pokud si je vhodně upravíme. Proto dnes tolik lidí vyznává zdravý životní styl a omezují nezdravé potraviny – a přitom nemají pocit, že by strádali. Mrkněte se, že i velmi zdravé potraviny mohou příjemně zpestřit váš běžný jídelníček, budou vám chutnat, prospějí tělu a ještě vám zlepší náladu.
media

Chlorella je skvělá. Zpracovaná do potravinových doplňků ale ztrácí účinnost

Zelená jednobuněčná sladkovodní řasa, kterou budete znát nejspíš jako jednu z opěvovaných superpotravin, to je chlorella. Díky velkému obsahu minerálů a vitamínu B má údajně ohromující účinky na naše zdraví. Podle vzhledu ji také snadno rozpoznáte - má sytě zelenou barvu. Té vděčí množství chlorofylu, kterého obsahuje nejvíce ze všech rostlin na světě. Chlorella je v přírodní podobě opravdu superpotravinou, při jejím zpracování tak skvělé už vše nemusí být.