Tři zdravé a naprosto různé tipy na snídani

Snídaně 1: Míchaná vajíčka s trochou červené cibulky a pažitky

Divíte se, co dělá taková "nezdravá" snídaně hned jako první v našem listu? Ona je tu právem. Po ránu vám vajíčka dodají spoustu bílkovin, ale i dalších důležitých živin. Informace, že vajíčka obsahují hodně cholesterolu a kvůli tomu budou zvyšovat i cholesterol v krvi, je podle věděckých výzkumů přinejmenším diskutabilní. Více jsme o vajíčkách psali zde.

Když si míchaná vajíčka připravíte jen na troše oleje (např. rýžového, který nezvyšuje hladinu cholesterolu a nepřepaluje se tak snadno), dochutíte trochou červené cibulky nakrájené na drobno, špetkou soli a nasekanou pažitkou, zasytíte se na dlouhou dobu. Doporučujeme vajíčka vařit na mírném plameni a déle, nejsou pak tak suchá a chutnají mnohem lépe. A mimochodem, zkuste si je vychutnat jen tak, bez chleba.

Snídaně 2: Mix ovesných vloček, ořechů, rozinek a goji s jogurtem a kousky ovoce

Dodejte tělu po ránu energii prostřednictvím přírodních surovin. Ořechy obsahují spoustu vitamínů a zdravých tuků, ze kterých tělo může čerpat energii a zároveň pomáhají organismu fungovat správně. Sušené rozinky dodají tělu energii v podobě přírodního cukru, stejně jako kousky ovoce, které přidáte podle chuti. Čerstvé ovoce a jogurt vás pak po ránu příjemně osvěží.

Nezapomínáme ani na vlákninu - tu obsahují ovesné vločky, pak ale třeba i mandle, pokud je přimícháte ve slupce nebo třeba slupka ovoce jako je jablko nebo hruška.

Goji pak obsahuje mnoho důležitých a zdraví prospěšných živin a pro snídani je tak naprosto skvělou volbou. Více o goji si přečtěte zde.

Snídaně 3 pro ty, kdo obvykle nesnídají: Kefír

Nesnídáte vůbec nebo jen kafe? Změňte svou (ne)snídani k lepšímu a dopřejte si po ránu superpotravinu, která je u nás běžně k dostání. Kefír obsahuje bílkoviny, tedy základní stavební jednotku pro vaše svaly, malé množství prospěšného tuku a probiotika, která rozhýbou vaše trávení. Pokud po ránu nemáte na jídlo ani pomyšlení, právě kefír vás nastartuje, abyste si pak dopoledne mohli něco rouzumného dopřát s chutí. 

Pokud samotný kefír nemusíte, vyberte nějaký s příchutí. V obchodech jich najdete mnoho. Pozor si v takovém přápadě dejte ale na obsah cukru, který může být v ochuceném kefíru mnohem vyšší.

Chcete vědět více o kefíru, třeba proč je to superpotravina? Přečtěte si o něm více zde.