Máta či vanilka – jak pomáhají hubnout?

Když omezíme tučná, mastná a smažená jídla, vynecháme sladkosti a jíme zdravě, ručička na váze klesá skoro sama. Můžeme jí ale ještě napomoci – ne k rychlejšímu poklesu, ale k mnohem efektivnějšímu a zdravějšímu. Jsou totiž produkty a tipy, po kterých se dá zhubnout, aniž byste vlastně věděli, že hubnete. Příkladem může být máta.

Aromaterapií proti hladu

Je jasné, že když rázně omezíme svůj jídelníček, začneme trpět pocity hladu. S tím se při dietě tak nějak počítá, ale je to špatně. Tělo by nemělo nikdy mít hlad. Pokud se snažíte tyhle pocity překonat pouze pomocí silné vůle, napomůže vám k tomu i čichání máty peprné. Není to žádná droga, nic návykového – v aromaterapii je máta dokonce velmi oblíbenou bylinkou. Máta má navíc tu jedinečnou vlastnost, že potlačuje chuť k jídlu. Jak je to možné? To se přesně neví, ale je tovědecky dokázáno. Takže ať už si nasušíte bylinku nebo si pořídíte esenciální olej, když si několikrát denně přivoníte, mozek získá dojem, že žaludek je plný a nebudete mít hlad.

Zrcadlo a svíčka

Velice podobné účinky má na lidský mozek i vanilka. Stejně jako máta potlačuje chuť k jídlu a hlad. Takže pokud si doma zapálíte vanilkovou svíčku, brzy zjistíte, že vaše váha jde dolů mnohem snáze. A nebo si třeba kupte poctivý vanilkový lusk a očichávejte ten. A když si chcete pomoci od přejídání ještě elegantněji? Pověste si naproti stolu zrcadlo, ať sami sebe vidíte, co a v jakém množství jíte – a ať se můžete cítit provinile, pokud se ládujete nezdravotami.