Pořád ještě můžete stihnout zhubnout do plavek

Letní prázdniny už jsou skoro tady, a tak se všichni jako již tradičně snaží být co nejvíc v kondici, aby na pláži mohli předvážet ploché bříško nebo v případě pánů pekáč buchet na břiše. Jenže ne každému se před létem povede shodit to, co si předsevzal. A co s tím? Pořád ještě nemusíe věšet hlavu. Pokud bude léto takové, jako loni, můžete se krásným tělem pyšnit třeba i v září, takže času na hubnutí máte ještě dost. Jak na to?

Zrušit zlozvyky

Prvním krokem je úplně překopat svůj jídelníček. I když máte pocit, že se stravujete zdravě, dejte si ruku na srdce a poctivě si zapisujte vše, co kdy sníte. Vážně je to tak zdravé, jak tvdíte? Nikdy neuklouznete a nezajdete do mekáče nebo vás nezláká dobrota z pekárny? Pokud se chcete do konce prázdnin dostat do kondice a zhubnout, je třeba tyto jídelní zlozvyky úplně vymýtit. Stejně tak si připravte jídelníček, kdy co budete jíst a hlavně kolik. Ideální je jíst pětkrát nebo i šestkrát denně, malé porce a hlavně hodně ovoce a zeleniny. Vynechání sladkého, mastného a tučného je samozřejmostí. A v létě nás to přímo svádí dávat si jahody, melouny, zeleninové či ovocné saláty a tak dále. Takže kila pak jdou dolů sama.

Pít a cvičit

Důležité je také v horkých dnech dodržovat pitný režim a vypít minimálně tři litry tekutin, ideálně na bázi vody. Zapomeňte na sladké limonády, vyhýbejte se i ovocným ochuceným pivům a alkoholu všeobecně, dejte si maximálně sklenku vína. Kromě toho také nevynechávejte cvičení – najděte si třeba podobně naladěnou kamarádku či kamaráda a vyrazte cvičit společně. V létě to jde mnohem snáz než za šedých zimních dnů – vyrazte si na kolo, ráno si zaběhejte, vyjděte na dlouhou procházku, zaplavejte si, zaskákejte s dětmi na trampolíně a tak dále. Pohyb můžete mít neustále, chce to jen chtít – a do konce prázdnin uděláte takový pokrok, že tomu ani sami nebudete věřit.