Jak zhubnout za měsíc co nejvíc kilo

Každý člověk, který chce shodit nadbytečná kila, už určitě hledal radu, jak toho snadno docílit. Na internetu najdete spoustu "zaručených" pilulek nebo "ověřených" diet, které vám umožní za měsíc shodit ohromné množství váhy. Proč si ale dobrovolně ničit zdraví, když zhubnout se dá i rozumným způsobem. Nemusíte do sebe cpát žádné drahé prášky, pít několikrát denně koktejly místo jídla ani jíst jen jeden druh potravin. Prozradíme, jak zdravě zhubnout za měsíc a vy díky tomumůžete shodit cca 5 kilo váhy zdravým způsobem.


Jezte zdravě

Pokud chcete hubnout, nemusíte nutně vyřadit z jídelníčku vše slazené nebo všechny tuky. Stačí jen přemýšlet o tom, co v průběhu dne jíte. Když budete přijímat v jídle dostatek vlákniny, bílkovin i zdravých tuků, nebudete mít tolik chuť na sladké. Důležité je ale jíst pravidelně každé 2 - 3 hodiny po malých porcích a vědět, co jíte.

Ne nadarmo se říká, že zdravý jídelníček obstará 70% úspěchu při hubnutí, zbylých 30% pak pohyb.

Do jídelníčku doporučujeme přidat čerstvé ovoce a zeleninu, jídla připravovat z čerstvých surovin a naopak omezit sladkosti a cukrovinky a smažená nebo tučná jídla. 

Tukům se ale rozhodně nevyhýbejte vše, resp. těm zdravým určitě ne - v rozumné míře jezte ořechy, mandle i třeba tučné ryby jako je třeba losos. A když dostanete chuť na chleba s máslem, klidně si krajíc na svačinu dopřejte. Nemá cenu si za každou cenu odepírat něco, co máte rádi. Při zdravém hubnutí se totiž hýbete, a proto si můžete dovolit jíst více, než kdybyste jen seděli doma.

30 minut pohybu denně

Abyste úspěšně zhubli, je potřeba do svého denního programu zařadit pohyb. Nemusíte se děsit hodin strávených v posilovně, ke zdravému hubnutí si stačí v programu naplánovat alespoň 30 minut pohybu denně. 

Kombinujte kardio a posilování

Těchto 30 a více minut věnujte jeden den kardio pohybu nebo intervalovému tréninku a druhý den posilování. Ať už s vlastní váhou nebo s činkami v posilovně. Díky kardiu budete lépe spalovat tuky a díky posilování formovat postavu. Zároveň posilováním budujete svalovou hmotu. Svaly pro své fungování potřebují více energie než tuk, a tedy ve finále budete i lépe spalovat energii.

Tip: Proč je dobré pro ženy posilovat

Važte se a měřte se

Hned od začátku si veďte deník - změřte si obvod bicepsů, hrudníku, pasu, hýždí a stehen a zvažte se. Pravidelným měřením a vážením snadno poznáte, jak jste úspěšní ve vaší snaze. Na první pohled do zrcadla totiž málokdy uvidíte posun. Zato metr a váha vám řeknou přesně, jak se zlepšujete. A když se po měsíci podíváte na své začátky, budete mile překvapeni a motivováni pokračovat.


Za jeden týden dokážete pomocí zdravého jídelníčku a pravidelného pohybu shodit přibližně 1 kg váhy. S tím, jak bude čas postupovat se tento úbytek může ještě mírně zvýšit - budou vám přibývat svaly a budete lépe spalovat. Za měsíc je reálné shodit 5 kilogramů zdravě, aniž byste sáhli po jakémkoliv doplňku nebo dřeli v posilovně několik hodin denně.