Mít dceru je skvělé, pomůže vám s pohybem i hubnutím

Řada žen se s nadbytečnými kily pere téměř celý život. Občas se jim díky dietě podaří zhubnout, ale po jejím ukončení přiberou zpět všechno plus něco navíc. Je to takový začarovaný kruh. Pokud je to i váš případ a zároveň máte (už starší) dceru, můžete toho využít ve svůj prospěch.

Spousta žen je v mládí poměrně štíhlých a jsou se svou postavou spokojené – jenže pak přijde těhotenství, děti co se budí po nocích, únava, bolesti zad a kloubů. Zkrátka kila jdou nahoru téměř sama a my jim velmi často napomáháme nezdravou stravou, díky níž se snažíme zahánět únavu i stres. Tak se ze štíhlé mladé ženy stane matka s nadváhou, která se čas od času upne k nějaké dietě a marně se snaží vrátit ke své dívčí postavě. Ale matky, které mají dcery, by právě tohle mohly zvládnout snadněji. Dívky se totiž od určitého věku také začnou zajímat o svou postavu a stravu a chtějí se líbit nejen klukům, ale ohromit i kamarádky. Takže je ideální začít hubnout společně. 

Zdravě a aktivně

Nikoho nechceme nabádat, aby svou dceru nutil hubnout – to by pro dívky mohlo být spíš ke škodě. Protože i ty štíhlé by mohly získat pocit, že jsou tlusté. Ale když se matka rozhodne změnit jídelníček, začít jinak vařit, kupovat jiné suroviny a nenávratně ze spíže i skříní vyházet vše nezdravé, sladké a tučné, může dcera být ideální oporou a motivací. Pokud jí to správně vysvětlíte, ráda se bude zdravěji stravovat s vámi a vzájemně se můžete podpořit i trochu pohlídat, abyste „nehřešily“. A i když to váš partner nesdílí a pořád trvá na svém vepřu-knedlu-zelu, tak pro vás dvě se vám bude zdravě vařit s větší chutí, než kdybyste měla vařit jen sama pro sebe.

S dcerou (nebo klidně i synem) se můžete společně věnovat i nějaké pohybové aktivitě, společně si užívat na čerstvém vzduchu samy sebe a najít k sobě ještě bližší cestu. Prospěje to i vašemu rodinnému štěstí a ještě vás to donutí hýbat se pravidelně a nevymlouvat se.