Nárůst svalové hmoty s Muscle Max?

V diskuzi o nárůstu svalové hmoty nás zaujaly odkazy na přípravek Musle Max. Shodou náhod jsme viděli i masivní reklamní kampaň na sociálních sítích a díky zajímavým prohlášením jsme začali pátrat po více informacích. Podle webových stránek, kde se dá přípravek koupit, jde o 100% obsah přírodních látek. Nikde na stránkách se však nedozvíte přesné složení, abyste si potvrdili, že je to opravdu přírodní produkt. My jsme ale složení Muscle Max zjistili.

Přípravky na nárůst svalové hmoty jsou mezi muži hodně oblíbené. Možná to až vypadá, že ideálem mužské krásy jsou kulturisté s pořádnými nafouklými svaly. Není pak divu, že práve tyto doplňky, které pomáhají s růstem svalů, jsou nejpoptávanějšími. A pokud jsou propagovány na sociálních sítích, tedy zejména cíleně mezi mladšími uživateli, je snadné takto přípravky prodat.

Samotný výrobce je tak trochu záhadou. Na stránkách najdete jen informaci o tom, jak úžasný Muscle Max je, příběhy "úspěšných" (podle našeho názoru trochu fiktivních) uživatelů a objednávkový formulář. Velmi nám to připomíná "zázračný" přípravek na hubnutí CGA 800, o kterém jsme psali nedávno. Na české verzi stránek není výrobce uvedený. Na slovenské verzi stránek je pak zmínka o firmě Fit Life Europe s.r.o.. Schválně zkuste tuto firmu vyhledat na internetu. Moc dostupných informací o firmě neexistuje.

Složení nakonec zveřejnily alespoň facebookové stránky tohoto doplňku. Nám na dotazy ohledně složení zaslané prostřednictvím formuláře na webových stránkách dodnes nikdo neodpověděl.

Složení Muscle Max zveřejněné na facebookových stránkách:

 • Vápník z řas (Lithothamnion sp. 32% vápník): 190 mg
 • BCCA prášek: 70 mg
 • Taurin: 60 mg
 • L-arginin: 55 mg
 • Výtažek ze zeleného čaje: 50 mg
 • GABA prášek: 45 mg
 • L-karnitin: 40 mg
 • Inositol-hexofosfát: 40 mg

Může toto složení podpořit nárůst svalové hmoty, jak slibuje reklama na Muscle Max? Podívejme se na jednotlivé složky.

 • Vápník z řasy Lithothamnion sp. - podle dostupných informací slouží jako doplněk prosti řídnutí kostí. Podobně jako běžný vápník.
 • BCCA prášek - věříme, že jde o překlep. Samotný BCCA prášek neexistuje (pokud to není nějaké nové marketingové označení). Pokud se v případě Muscle Max jedná o BCAA, jde o Aminokyseliny zvyšující kvalitu a objem svalové hmoty. Právě tyto aminokyseliny jsou jedny z nejúčinnějších na tvorbu svalové hmoty.
 • Taurin - na svaly působí anabolicky. Podporuje, zvětšuje a dává svalu sílu. Pomáhá udržovat rovnováhu minerálů v těle, což je při sportu (včetně posilování) velmi důležité. Díky svým energizujícím účinkům vás "nakopne".
 • Arginin - přímo stimuluje růstový hormon, podílí se na produkci oxidů dusíku NO, které způsobují lepší prokrvení svalů. Díky tomu se do svalu dostává větší množství živin, zvyšuje se svalový růst. Kromě toho má údajně arginin příznivý vliv i na spalování podkožního tuku.
 • Výtažek ze zeleného čaje - pomáhá "nakopnout" termogenezi, a tedy i lepší spalování tuků v organismu
 • Prášek GABA (kyselina gama-aminomáselná) - podporuje vylučování růstových hormonů, má příznivý vliv na snižování chuti k jídlu a zároveň podporuje spánek
 • L-karnitin - do detailů jsme o účinku l-karnitinu na hubnutí psali zde
 • Inositol-hexofosfát - jinak také nazývaný IP-6 může podle výzkumů a studií mít pozitivní účinky jako léčba a prevence rakoviny. Je také silným antioxidantem povzbuzujícím imunitu, pomáhá léčit anémii nebo při prevenci infarktu či ledvinových kamenů.

Muscle Max je tedy koktejlem látek, které nějakým způsobem podporují spalování tuků a zároveň nárůst svalové hmoty. Ovšem v dávkách, které na růst/hubnutí nemají zas tak velká vliv. Jako příklad: BCAA se doporučuje užívat v množství alespoň 2 - 5 g denně, Muscle Max jich ale obsahuje pouze 0,07 g v jedné kapsli, rozumná denní dávka argininu je 2 - 7 g denně, v Muscle Max obsahuje 0,055 g, taurin se pak doporučuje užívat v množství 0,5 - 1 g před výkonem, Muscle Max ho obsahuje 0,06 g.

Samotná reklama na doplňek Muscle Max nelže. Obsahuje látky, které se určitým způsobem podílejí na růstu svalové hmoty a zároveň další látky pomáhají při spalování tuku. Na druhou stranu je ke zvážení, jestli je jejich množství dostatečné. Pokud si pořídíte doplňky, které se svým složením a množstvím "aktivních" látek budou na růstu svalové hmoty podílet intenzivněji, zaplatíte sice o něco více, efektu nárůstu svalové hmoty dosáhnete pravděpodobně rychleji.


Tyto články vás také zaujaly: