Přehledný seznam diet pro rok 2015

Nejpopulárnější a nejhledanější dietou byla za uplynulý rok Dukanova dieta. Má hodně dobré jméno, ale přitom není zas tak úžasná. Přijímáte při ní totiž výrazně více bílkovin než jiných živin a to pro zdravé fungování organismu není úplně ideální.

Oproti tomu další populární trend v dietě je zdravější. Paleo strava stojí za vyzkoušení už jen proto, že se při ní kuchtí z potravin v jejich základní přírodní podobě. Zapomeňte na polotovary nebo chemické přísady, paleo strava vás dokáže nasměrovat zdravějším směrem. A podobně na tom je i trend, který objevují zejména lidé v Americe. Clean eating je právě používání potravin v jejich přírodní podobě.

Ti z vás, kteří nemají mnoho času na studování diet a přípravu jídel, hledali něco trochu jiného. Dozvěděli se, jak funguje krabičková dieta a zjistili, že je to vlastně trochu zbytečné připlácení si za dělení jídla, které zvládne každý snadno doma.

Perličkou mezi dietami v horším slova smyslu je Mléčná dieta. Na první pohled vypadá zdravě. Mléčné výrobky v kombinaci s ovocem a zeleninou přeci nemohou uškodit. Když jsme se ale podívali detailněji, zjistili jsme, že ani energetickou hodnotou ani obsahem živin tato dieta není pro lidské tělo dostačující. 

Dali jsme také dohromady nebezpečné dietné trendy, abyste věděli, do čeho se při hubnutí radši nepouštět.

Podle vašich ohlasů je také rozumné pravidlo 80 na 20. Při něm se zároveň stravujete zdravěji a dietněji, ale zároveň si neodpíráte i ty méně zdravá jídla, která máte rádi.

Kromě samotných diet jsme se podívali i na složení přípravků na hubnutí. Zjistili jsme, z čeho je koktejl Formule 1 od Herbalife, který má nahrazovat snídani. Podívali jsme se i na přípravek Nidora, po kterém údajně zhubla i Angelina Jolie a překvapením bylo jeho složení, které na hubnutí nemá příliš velký vliv. Podobně nás pobavilo zjišťovat složení přípravku CGA800 a podívat se na to, jestli funguje kyselina chlorogenová na hubnutí.

Na nejfit.cz najdete samozřejmě více článků o jednotlivých hubnoucích produktech, které se tváří, že vám pomohou. Podívejte se na to, co vás přesně o hubnutí zajímá a věříme, že najdete, co potřebujete.