Tipy na Silvestrovské zdravé pohoštění

Co na chlebíčky?

Chlebíčky neodmyslitelně patří k oslavě konce roku, ale i ty se dají udělat zdravěji. Místo klasické veky zvolte žitný chléb, který můžete vykrájet do zajímavých tvarů. Použijte sklenici, nebo vykrajovátka na cukroví. Nahoru pak patří samozřejmě zelenina a šunka s vysokým obsahem masa. A to nejlepší na konec. Bramborový salát můžete nahradit výborným celerovým salátem podle našeho receptu.

Recept na celerový salát

Co na večeři?

Večeře by měla být také lehká, ale přece jen se nějaká bude hodit. Pokud máte hosty, asi se vám nebude chtít servírovat všem klasickou večeři. Právě v takovém okamžiku se výborně hodí kuřecí maso. Použijete-li kousky s kostí, můžete je klidně položit na stůl, přidat koktejlové ubrousky a každý už si poradí i bez příboru. Skvěle se hodí kombinace sladší a slané chuti. Třeba med a zázvor.

Recept na kuřecí maso na zázvoru a medu

Co třeba raut?

Rauty miluje každý a domácí párty se výborně hodí pro jeden soukromý. A co zmizí ze stolu jako první? Většinou to bývají mini řízečky. I ty se dají připravit v dietnější variantě. Aby byly ale něčím zajímavé, zkuste přidat parmazán. Určitě se budou hosté ptát po receptu.

Recept na řízečky s parmazánem

Něco na malé zakousnutí

Všeho toho jídla není nikdy dost, ale i tak se hodí malé občerstvení. K pivu nebo vínu si každý rád něco zakousne. Vyzkoušejte se tentokrát vyhnout kupovaným brambůrkům, kde stejně kupujete pouze vzduch v pytlíku. Brambory jsou za pár korun a domácí brambůrky připravíte během chvilky. Recept samozřejmě přikládáme.

Recept na domácí zdravé brambůrky

 

Děkujeme, že jste s námi a do dalšího roku přejeme především pevné zdraví, lásku a troška peněz se vždy hodí.

 

Máme pro vás i další recepty, podívejte se na další tipy: dobroty na Silvestra