Ty nejlepší články rovnou do mailu

Caro, je to skutečně zdravá káva?

Nadváha je často spojená s daleko větším problémem, vysokým tlakem. Jedno z prvních pravidel, které vám doktor řekne, je, že musíte omezit kávu. Káva totiž obsahuje kofein a ten působí na tlak právě tak, že jej ještě více zvyšuje. Čím nahradit kofein, to vám bohužel nyní neporadíme. Ale rozhodně vám pomůžeme kávu alespoň nahradit.

Cože je tím zázračným nápojem? Obecně se tento nápoj nazývá kávovinová směs, ale většina z nás ji zná pod marketingovou značkou Caro. Ti starší pak určitě vzpomenou na název cikorka, který zdomácněl při vzniku tohoto nápoje. Za její vznik vděčíme Napoleonovi, přesněji válce mezi Francií a Anglií. Tehdy totiž Napoleon nařídil uzavřít hranice, a tak se z kávy stalo nedostatkové zboží. Káva se tehdy začala nahrazovat kávovinovou směsí, která svou obnovenou slávu zažívá v dešní době.

Zdravý životní styl a hubnutí jsou slova, která slyšíme každý den. Stejně často se vyslovuje slovo cereálie. V caru jich najdeme pěknou nálož, je totiž vyroben právě z nich, tedy z obilnin. Složení cara je totiž pouze ječmen a žito. Pro dosažení kávové chuti je potřeba postupného pražení celých zrn, která se až následně semelou. Část ječmenu je ještě před pražením upravena sladováním. To není nic jiného, než naklíčení zrníček. Zmiňované caro je obohaceno ještě o čekanku, která obsahuje inulin. Právě díky tomu získává nápoj příjemnou sladovou chuť i bez přidaného cukru.

Je tedy caro zdravé, nebo ne?

Abychom se ale podívali na to, zda je Caro zdravým nápojem nebo ne, musíme se podívat na jeho složení. Obal se chlubí tím, že jde o 100% přírodní složení a ve 100g výrobku a najdeme:

Bílkoviny 2,3g
Sacharidy (z toho cukry) 48,3g (6,8g)
Tuky 0,8g
Vláknina 45,8g
Sodíky 0,04g

Zdraví tohoto výrobku tedy můžeme potvrdit. Neobsahuje žádné "škodlivé" látky a díky vysokému obsahu vlákniny jej můžeme směle doporučit i při redukční dietě. Právě při hubnutí by ale mohl být problémem vysoký obsah cukru. Obsažené množství je skutečně vysoké, ale s přihlédnutím k tomu, že na přípravu jednoho hrnku nápoje použijeme maximálně 2-3 lžičky, nejde o žádné kritické množství. Rozhodně tedy jde o daleko zdravější variantu, než běžná káva.


Tyto články vás také zajímají:

Co vy na to?

Katko, máte naprostou pravdu. V článku je popisováno složení Caro active, které má právě přidanou vlákninu a nižší obsah cukru. O reklamní článek se určitě nejedná, takové články vždy označujeme.

Od Nejfit v Úterý 26. Červenec 2016 11:17 IP adresa zaznamenána

Nevim, zda se jedna (podle komentaru) o ciste marketingovy clanek.. Ale Caro Original od Nestle co tu mam pres sebou rozhodne tohle slozeni nema :-( Mam ho moc rada, ale vseho s mirou. Je v nem jen 8g vlakniny (NE 45g) a sacharidu je 83g (NE 48g). Slozeni vyrazne jine nez je uvedeno v clanku. Rozhodne neni vhodne pri redukcni diete..

Od Katka V. v Neděle 17. Červenec 2016 12:50 IP adresa zaznamenána

Caro už naše rodina používá delší dobu. Nejčestěji dělám Caro originál s mlékem a to i pro vnučky. nyní jsem chtěla trochu zredukovat svou váju a bála jsem se ,že budu muset caro úplně vypustit z jídelníčku. Opak je však pravdou a potvrzují to i tabulky co čtu zde výše. Syn se zabývá trenérstvím a zároveň tvorbou jídelníčků na což má licenci .A caro mi v jídelníčku nechal ..prý mi ho naopak doporučuje. Tak jsem moc ráda.

Od Ivana Krátká v Neděle 28. Únor 2016 16:13 IP adresa zaznamenána

Caro je opravdu výborné, moc mi chutná, má lahodnou chuť, snadno se připravuje a je vhodné pro každodenní pití. Přidávám Caro i do moučníků a dezertů. Určitě doporučuji.

Od Miroslava K. v Sobota 27. Únor 2016 01:15 IP adresa zaznamenána

Také jsem držela dietu a hodlým v tom opět pokračovat. Syn vystudovaů zdravou výživu a i vypracoval mi jídelníček, kde Caro mohu pít bez obav. Prý jeho složení odpovídá všem požedavkůn při slkladbě diet. jídelníčku. A tak s pitím Cara nemusím přestat.

Od Ivana Krátká v Neděle 14. Únor 2016 18:04 IP adresa zaznamenána

Také jsem si dala za cíl skončit s kávou a Caro je mi skvělým pomocníkem. Zkoušela jsem i jiné alternativy, ale za mě je Caro jednička :-)

Od Amenufus v Pátek 29. Leden 2016 13:47 IP adresa zaznamenána

Používám Caro ke zdravému jídelníčku,aspoň se o to snažím je chutné cítím se po něm skvěle.

Od Jarka v Středa 07. Říjen 2015 02:41 IP adresa zaznamenána

Rozhodne značka Caro je skvelou, zdravou značkou a zárukou kvality. Milujem Caro a nedam na tú značku dopustiť. Zbožnujem ako tá káva vonia a akú má skvelú chut. Som doslova fanatičkou na tento kávový produkt. Podla obsahu a zloženia je zjavné, že obsahovo nijak nemôže pohoršovat človeka, ale naopak svojim zložením je viac ako idealnym doplnkom na spríjemnenie si dna.

Od vlastuska v Čtvrtek 27. Srpen 2015 02:00 IP adresa zaznamenána

U nás doma Caro určitě nechybí. Chutná nejen mě, ale i ostatním členům mé rodiny. Nejvíce si ho vychutnáváme s mlékem. Za mě určitě doporučuji, aby Caro každý vyzkoušel.

Od Naďa G. v Sobota 07. Únor 2015 07:59

"Čím nahradit kofein, to vám bohužel nyní neporadíme. Ale rozhodně vám pomůžeme kávu alespoň nahradit." - kávu může Caro určitě nahradit, nicméně pokud opravdu kofein potřebujete, je na trhu k dostání Rocoré Caro. To už kofein obsahuje :)

Od Maruska_B v Pátek 30. Květen 2014 18:46