Grilování zdravěji

Grilovací sezóna je už v plném proudu. V obchodech seženete snadno jakékoliv maso v předpřipravené marinádě, grilovací omáčky a spoustu dalších chutných dobrot. Co ale tentokrát grilovací sezónu změnit a zkusit si ji vychutnat zdravěji?

Pijte lépe

Když grilujete, obvykle si dopřejete pár piv nebo nějakou limonádu jako nealko nápoj. Přecijen pivo nebo slazené nápoje ke grilování patří... nebo ne? Právě v nápojích přitom vypijete zbytečně moc kalorií a cukru, které vám pak přidávají na váze. Cukry se totiž při přebytečném množství v organismu mění na tuky a ukládají jako energetická zásoba na horší časy. Dostatek sacharidů a tuků při grilování přijmete ze samotného jídla, tak na co k tomu přidávat ještě porci navíc? Doporučení je jednoduché - naučte se pít vodu. A pokud vám samotná nechutná, dochuťte si ji podle sebe přírodním způsobem - uděláte si tak snadno domácí limonádu.

Grilujte zdravější maso

Je pro vás jediným přípustným masem pořádně prorostlá krkovička, ze které při grilování kape tuk? Zkuste i něco jiného, zdravějšího. Když pomineme kuřecí, které snadno seženete, dokořeníte a ugrilujete jako dietní variantu masa, existuje i spousta jiných zdravých pochoutek. Jednou z nich je dietní domácí hamburger podle našeho receptu z kvalitního mletého hovězího. 

Při grilování sice na tuku záleží - právě ten totiž dodává masu chuť - na druhou stranu ho stačí menší množství, když maso správně dokořeníte.

Přichystejte chutný lehký salát

Co obvykle nachystáte ke grilovanému masu? Pokud koupíte salátové listy rovnou nasekané a připravené k servírování, zalijete nějakou kupovanou zálivkou a rovnou podáváte, ušetřili jste jen čas. Své zdraví ale nešetříte. Stejně tak jste o vynikající svěží chuť čerstvých salátů připravili sami sebe i své blízké.

Vymezte si na přípravu salátu pár minut. Nakombinujte listy salátu s dalšími druhy zeleniny, ale třeba i ovoce. Například měsíčky mandarinky dodají jinak obyčejnému salátu svěží chuť. Salát dochucený přírodními ingrediencemi vám ušetří kalorie a tuky, které jinak kupované zálivky často obsahují.

Poraďte s grilováním, jak dietně grilujete vy?