Trpí váš partner nadváhou? Poraďte mu, jak zhubnout

Když někdo hubnout nechce, je těžké ho k tomu donutit. Zvlášť pokud je to váš příbuzný. Pokud ho v legraci kritizujete, že je tlustý, tak se tomu spolu s vámi nejspíš zasměje. Ale když svou kritiku začnete mínit vážně a vytýkáte mu, že se svou tloušťkou jen pomalu zabíjí a zapřičiňuje si jí větší riziko nemocí, najednou už se nesměje a odmítá vaše teorie. O hubnutí nechce ani slyšet a toto téma se brzy může u vás doma stát úplným tabu, protože vyvolává jen hádky. Přesto byste se neměli vzdávat. Pokud vám na zdraví vašich blízkých záleží, je třeba „otevřít jim oči“.

Čtěte také: Začněte cvičit ve dvou, má to spoustu výhod

Nemyslete na sebe

Prvním krokem je pozitivní motivace tlouštíka. Přestaňte mu vytýkat jeho vzhled a váhu, přestaňte mu hrozit vznikem nemocí a nepoučujte ho, co dělá špatně. A už vůbec mu nepředhazujte, že se mu jeho okolí jistě posmívá. V neposlední řadě se také vyhýbejte jakýmkoliv zmínkám, že kvůli svému vzhledu dělá ostudu i vám, že na to doplácíte hlavně vy a lidé se posmívají i vám. To dotyčného jen naštve a zatvrdí se. Jděte na to opačně.

Nenápadně mu začněte předestírat, jak by mohla vypadat jeho budoucnost, jak by mohl lépe chodit a dýchat, jak by mu nedělalo problém popoběhnout k autobusu a že by schody vyběhl zase jako zamlada. Nadhoďte téma módy, která by se stala dostupnější. Zmiňte, že za hezkým mužem či ženou se na ulici lidé rádi otočí, že se zkrátka ženám líbí muži s vypracovaným tělem a mužům zase štíhlé ženy. A že váš partner by mohl být právě takovým sexy objektem zájmu. Podobné poznámky časem zapůsobí na každého a postupně ho přesvědčí, že by se sebou třeba přece jen mohl něco málo udělat.

Čtěte také: Krize při hubnutí, kdo vám dokáže pomoci?

Podporujte ho neustále

 

Vaše podpora je to nejdůležitější, co váš tlouštík má. Když ho začnete kritizovat, vyčítat mu jen mizivé úspěchy a dáváte mu zbytečné tady, přestane se snažit. Buďte mu oporou a uvědomte si, jak velkou práci mu hubnutí dává, jak moc se musí přemáhat a snažit a jak strašně ho to nejspíš nebaví. Ale když budete stát při něm a motivovat ho, chválit a povzbuzovat, nevzdá se. A pokud se do hubnutí dáte společně, můžete si to užívat oba a podporovat se vzájemně.

Čtěte také: Jak přelstít partnera a donutit ho hubnout s vámi