Jak přelstít partnera a donutit ho s vámi hubnout?

Když se rozhodne zhubnout žena, jde do toho většinou po hlavě a začne ze dne na den. Aby svého cíle dosáhla, potřebuje ovšem často pomoc a podporu své rodiny, tedy především partnera a dětí. A nejlepší pomocí je, pokud se všichni začnou stravovat stejně zdravě jako ona, aby ve své snaze nemohla polevit. Jenže zvláště partnerovi to často nemusí vůbec být po chuti.

 

Muži obvykle milují tučná masa, smažená jídla a hlavně velké porce. Salátem je příliš nenadchnete, nad jogurtem ohrnout nos. Jenže k hubnutí, zdravému životnímu stylu a zdravému stravování to zkrátka patří. Jak tedy zvláště partnera nenápadně a nenásilně donutit, aby vás nejen podpořil, ale jedl stejně jako vy, tedy abyste mu nemusela zvlášť vyvařovat guláš, péct bůček a smažit steaky, které by vás akorát sváděly na scestí?

 

Dietu zamlčte

Jakmile partnerovi předestřete, že začnete vařit jinak, zdravě a tak, abyste zhubla, přičemž chcete jeho spoluúčast, začne se nejspíš bránit. Proto je nejlepší radou neříct mu o tom. Pokud jste vy tou, kdo doma vaří, prostě vařte tak, aby jídla byla od nynějška zdravější, lehčí a vyváženější. Nemusíte přece partnera krmit zeleninou a zrním. Dopřejte mu maso, ale to libové. Přidejte k němu nějakým způsobem upravenou zeleninu, přílohu volte lehčí. Sobě ji můžete vynechat, jemu dejte menší porci – pokud bude chtít, může si přece sám přidat. Děláte-li jemu i sobě (či dětem) svačinu, volte do ní zdravější suroviny – kvalitní šunku, domácí pomazánky, přihoďte pár kousků zeleniny či ovoce. Zkrátka dávejte partnerovi taková jídla, která mu budou chutnat, ale nebude u nich mít podezření, že je nucený hubnout.

 

Jak na uzobávání

Jste zvyklí večer u televize pořád něco uzobávat? Chipsy jsou tou nejhorší možnou variantou, tak je přestaňte kupovat. Pokud neuspějete s ovocem, nasypte do mističek nějaká semínka, ořechy, sušené ovoce a podobně. To ocení jistě i vaše děti.