Chlapi, posilujete? Snižte hladinu estrogenu přírodní cestou

Vyrovnaná hladina hormonů - jak mužského testosteronu, tak ženského estrogenu - je pro zdravé fungování organismu důležitá. Pokud pánové intenzivně posilují a zejména když užívají některé podpůrné legální prostředky, mohou tyto hladiny hormonů rozladit. Výsledkem takovéto imbalance může být i gynekomastie - tedy viditelné zvětšení prsních žláz. V takovém případě doporučujeme vyhledat lékaře. Zde vám alespoň poradíme, jak přírodními způsoby snížit hladinu estrogenu.

Pijte vodu

Voda je potřebná u většiny procesů, které v těle probíhají. Přispívá také k rovnováze v hormonálních hladinách. Pití dostatečného množství vody je tak nejjednodušším způsobem, jak pomáhat udržet své tělo fit i vyplavovat přebytečné škodliviny.

Zvyšte příjem vlákniny

Vláknina pomáhá pročišťovat organismus. A to nejen trávící trakt. Právě díky ní se může tělo zbavit i nadbytečných nebo neužitečných látek. Právě jídelníček obsahující dostatek vlákniny vám může pomoci snížit i hladinu estrogenu.

Omezte alkohol

Hádejte, kde metabolizuje estrogen? V játrech! Proto jakékoliv přetížení jater není prospěšné ani hladině hormonů v těle. Právě alkohol játra dokáže zatížit na poměrně dlouhou dobu a rozhodit tak i hladinu hormonů v těle. Omezíte-li příjem alkoholu, prospějete nejen svým játrům a hladině hormonů, ale i celkově svému zdraví.

Dopřejte si méně mléka

V mléku a mléčných výrobcích obecně se může vyskytovat estrogen, který produkují krávy. Je tak možné, že ho nevědomky konzumujete denně ve stravě (u těch, kdo posilují, je to obvykle tvaroh, mléčné proteinové koktejly apod) a při trávení se vstřebává do vašeho těla. Ačkoliv mléčné výrobky jsou zdravé, zvažte i jejich alternativní varianty.


Tyto články vás také zaujaly: