Které chyby děláte nejčastěji po sportu?

1. Nepijete dost tekutin

Je snadné se po sportovním výkonu sbalit a jít domů. Je snadné také zapomínat na to, že při sportu jsme ze sebe vypotili velké množství tekutin, které teď mohou organismu začít chybět. Važte se před sportovním výkonem a po něm a zjistíte, kolik tekutin jste vypotili. Toto množství je potřeba tělu dodat zpět, aby mohlo fungovat dál na plný výkon a hlavně aby se mohlo zregenerovat.

Pokud se nevážíte, dodejte po hodině sportovního výkonu tělu minimálně 0,5 litrů tekutin. Samozřejmě záleží na intenzitě cvičení a počasí. V horku a při intenzivním cvičení toho vypotíte mnohem více a doporučujeme i pít v průběhu sportovního výkonu, aby nedošlo k přehřátí organismu.

2. Nedoplňujete minerály a sacharidy

Vypít vodu a doplnit tekutiny je snadné. Vodovod s pitnou vodou nebo vodu v láhvi máme snadno po ruce. Co je ale potřeba po sportovním výkonu tělu dodat, jsou minerály, které jste vypotili a které tělo teď může postrádat. A podobně energii, kterou tělo vydalo, je dobré doplnit pomocí sacharidů. Tělo tak bude moct pořádně začít regenerovat. 

3. Nejíte

Po sportovním výkonu jíst? Možná vám to přijde zvláštní a na jídlo nemáte hned po skončení sportu chuť. Je ale dobré popřemýšlet o tom, které jídlo vám právě po sportovním výkonu dokáže pomoci. Prostřednictvím něj totiž můžete tělu dodat výše zmíněné minerály a sacharidy, ale i bílkoviny. Právě díky nim bude tělo budovat svalovou hmotu na úkor ukládání tuků. Zvažte tedy, že do půl hodiny po skončení vašeho sportovního výkonu, si dopřejete dobrotu v podobě třeba plátku celozrnného chleba se sýrem cottage, plátkem kvalitní šunky a zeleninou.

Co jíte a pijete po sportovním výkonu vy? Pište do diskuze.