Ztrácíte motivaci hubnout? Vzpomeňte si na Vánoce

 

Stačí se podívat kolem sebe na davy lidí, čekat několik (desítek) minut na běžecký pás, snažit se vysvětlit třem lidem, že na tomto stanovišti budete ještě pár minut cvičit a motivace vyprchává. Ale bylo by škoda ji úplně zahodit jen kvůli prvotnímu rozhořčení, přeci se nevzdáme tak snadno!
Bojujete tedy dál, celý leden poctivě chodíme cvičit, dodržujeme jídelníček a s překvapením pozorujeme, kolik lidí ve fitku postupně ubývá. Už nemusíme čekat na každé cvičení desítky minut, už se nemusíme prát o stanoviště a ani už není nedostatek skříněk. Ale co z toho? Naše očekávání nejsou po pár týdnech naplněna, změny na sobě nepozorujeme téměř žádné a ani ostatní nás zatím nechválí. Koncem ledna tak přichází první velké "hubnoucí vyhoření". Co ale můžeme udělat proti tomu? Jak nevzdávat svá předsevzetí?
Vzpomeňte si na Vánoce
Nejjednodušší způsob, jak sám sebe povzbudit, je vzpomenout si na Vánoce. Chutnalo vám? Jedli jste ostošest? Necvičili jste? Pak je vše v pořádku, to dělala většina z nás. Vzpomeňte si ale také na to, proč jste si předsevzetí dali. Jak jste se cítili? 
Přesně to mějte zafixované, když začnete o své snaze pochybovat. Vždyť právě to, proč jste začali měnit sebe sama k lepšímu, vás může hnát dopředu.
Vzpomenout si na konci ledna na Vánoce tak není vůbec ke škodě. A už vůbec ne, pokud chcete úspěšně hubnout.
 
Jak udržujete svou motivaci k hubnutí vy? Pište do komentářů nebo do diskuze