Máte rádi fastfood? Jezte v něm zdravěji

Vždy najdete zdravější přílohu

Hranolky vám ve fastfoodu obvykle dají automaticky jako přílohu. Pokud mlčíte. Stačí při objednávce říct, že místo hranolek chcete salát a obvykle ho dostanete. Zdravější varianta přílohy vám tak snadno může ušetřit spoustu kalorií a nezdravých tuků. Navíc se vyhnete zbytečnému přesolování organismu a tedy i zadržování vody v těle.

Nepijte zbytečně kalorie

Poslední otázkou obsluhy ve fasfoodech obvykle bývá: "A co si dáte na pití?". Na výběr vám pak dají některý z postmix slazených perlivých nápojů. Přitom v nabídce je určitě i obyčejná voda. Zatímco jeden půllitr coly dodá tělu celých 54 gramů cukru (210 kalorií), stejné množství vody dodá tělu kalorií 0. A to je pro zdravý oběd sakra rozdíl. Právě v nápojích bývá často schovaný nadbytek kalorií, který může vést k tomu, že nehubnete.

Snězte to zdravější

Když si dáte váš oblíbený hamburger, kdo říká, že musíte sníst úplně všechno? Oběd vás má zasytit, ne úplně zaplácnout. Zkuste proto horní část bulky odložit (klidně i s omáčkou, která se na ni nalepí) a dopřát si jen zbytek. Když si k takovému obědu dáte salát a dostatek vody, uvidíte sami, že budete dostatečně zasyceni. Navíc opět ušetříte tělo aspoň částečně od přebytku tuků a jednoduchých sacharidů.

Zjistěte si předem, kolik kalorií jíte

Nejlepší způsob, jak se na jídlo ve fastfoodu můžete připravit, je podívat se na webové stránky řetězce. Na nich dnes už snadno zjistíte, kolik jakých živin jednotlivá jídla mají. Díky tomu rovnou můžete vyloučit ta nejtučnější, nejslanější a obsahující nejvíce sacharidů. A díky takové přípravě dokážete i lépe odolat pokušení, které by ve vás jinak vyvolal např. obrázek dezertu vystavený přímo ve fastfoodu. 


Co děláte Vy pro to, abyste ve fastfoodu jedli zdravěji? Pište do komentářů.