Nemůžete usnout? Zkuste si dát toto

Mandle

Je to tak, hrst mandlí před spaním je skvělou volbou. Pro vaše usínání rozhodně. Mandle totiž obsahují hořčík, který uvolňuje svalové napětí a tedy i pomůže dostat se rychleji do spánkové fáze. Stejně tak mandle dodají tělu před spaním proteiny, které pomáhají během spánku stabilizovat hladinu krevního cukru, a tedy i spánek upevnit. Navíc mandle skvěle chutnají. Dejte jen pozor, ať se necpete solenými nebo praženými mandlemi, ty už kromě prospěšných látek obsahují zbytečně mnoho soli nebo nezdravých tuků.

Višně

Pro lepší usínání zkuste ovoce, které snadno seženete začátkem léta. Višně nebo přímo višňová šťáva jsou přírodním zdrojem melatoninu. Tedy hormonu, který se stará o kvalitu spánku nebo bdělosti. Před spaním si tak dejte na chuť za hrneček višní nebo višňové šťávy.

Banány

Další snadno dostupné ovoce, které pomůže s usínáním, jsou banány. Ty obsahují draslík, díky němuž se sníží škubání končetin, kterým mnoho lidí při usínání trpí. Draslík v kombinaci s hořčíkem, který banány také obsahují, pomáhá i proti křečím. Stejně tak tyto minerály uvolní tělo a připraví ho na lepší spánek i třeba zajištěním lepší cirkulace krve.