Příroda posiluje imunitu a chrání zdraví

Možná vám připadá, že dnešní děti i mladí jsou co chvíli nemocní a stále se jen dopují nějakými léky. A divíte se, jak je to možné. Vysvětlení je přitom snadné. Oslabená imunita je způsobena naším životním stylem. A nepomáhá příliš ani to, když se držíme zkrátka a chceme být fit. Je třeba imunitu posilovat. A jde to velmi snadno a rychle – stačí vědět, jak na to.

Pobyt v přírodě

Naši předci bývali zdraví jako řípa a jen tak nějaká nemoc je neskolila. A to přitom kdovíjak zdravě nežili. Ale byli často venku, na čerstvém vzduchu, slunci a zkrátka v přírodě. A příroda léčí – věřme tomu, nebo ne. Dnes jsme po většinu času v práci nebo doma a ven moc nechodíme. Přitom kdybychom byli v přírodě víc, jsme také zdraví. Takže pokud máte oslabenou imunitu a trápí vás časté nemoci, zařaďte do svého života procházky do přírody. Prospěje vám to jak po fyzické, tak po psychické stránce.

Pomáhá i jídlo

Kromě chození ven můžeme svou imunitu během krátké doby povzbudit i díky vhodnému jídlu, které bude mít hlavně vysoký obsah vitamínu C. Tradičně se propagují hlavně citrusy, ale málokdo ví, že mnohem více vitamínu C je obsaženo třeba v brokolici (akorát čím déle ji vaříte tím více se ho ztratí). Obrovským zdrojem jsou i šípky, případně si můžete pořídit doplňky stravy s vitamínem C. A nebo, když ho seženete, sáhněte po učiněném elixíru zdraví, plodu jménem amalaki. Ten obsahuje v pouhých 100 gramech tolik vitamínu C, kolik ho najdeme třeba ve 2 kilech pomerančů nebo v 15 kilech jablek. A hned se budete cítit jako znovuzrození.