Neztraťte motivaci k cvičení! Víme, jak na to i za šedých dnů

Tohle znáte sami nejlépe - venku je šedivo, vlezlá zima a vám se tam rozhodně nechce jít. Ale nakonec sami sebe přesvědčíte, že vyrazíte do fitka. Chcete se svou kondicí něco dělat, a tak vám to přijde jako super nápad. Vždyť v posilovně je příjemně a vždycky se tam najde někdo, kdo se tam bude "potit" s vámi. 
Nakonec ale vejdete do přeplněné posilovny, horko těžko najdete volnou skříňku v šatně a když už se převléknete a říkáte si, že teď už to přeci půjde samo, zjistíte, že není volné jediné stanoviště, kde byste mohli cvičit.

A právě pro takové případy, máme pár snadných tipů, jak zůstat motivovaný. Tady jsou speciálně pro vás.

Přizpůsobte si svému fit režimu domácnost

Dnes je už velmi snadné vybavit domácnost chytrými pomocníky tak, aby se sama přizpůsobila vašemu režimu.

Začneme u spánku - nejlépe se spí v chladnější místnosti. Ale zejména v zimě se vám do chladu z vyhřáté postele rozhodně vstávat nechce. Řešení je jednoduché - nastavte termostat, ať přestane topit delší chvíli před tím, než půjdete spát a pak ať místnost vytopí na příjemnou teplotu až před tím, než budete vstávat. Místo termostatu dnes už snadno koupíte i na dálku mobilem ovládané termohlavice na topení nebo přes wifi připojený nastavitelný termostat.

Podobně můžete svému režimu přizpůsobit i světlo v domácnosti - klidně i v jednotlivých místnostech. Chytrá domácnost už umožňuje i nastavit, jaká barva a jaká intenzita osvětlení vás třeba přivítá, když dorazíte za tmy domů nebo kdy se vám světlo v ložnici postupně začne stmívat a měnit se do teplejších tónů, aby se vám lépe usínalo. Chytré osvětlení je většinou v LED provedení a pomáhá tak i snižovat spotřebu elektřiny vaší domácnosti,

Upravte stravu do zimního režimu

Když jsou dny kratší a šedivější než po zbytek roku, klesá také hladina serotoninu. Právě ten ovlivňuje naši náladu a jeho nedostatek může způsobovat náladovost nebo depresi. 

Vy ale můžete být chytřejší a nakopnout tvorbu serotoninu jednoduchou změnou stravy. Přidejte vhodné sacharidy do stravy. Těmi vhodnými máme namysli třeba ovoce se slupkou, ovesné vločky, celozrnné kvalitní pečivo a podobně. Dostatek takových sacharidů ve stravě pomůže během zimy se zlepšním nálady, ale také vám přidá na energii.

Sdílejte svůj výkon 

Sociální sítě jsou dnes už součástí života. Vy jejich potenciál můžete využít i pro svou motivaci - a to jednoduše tím, k čemu jsou sociální sítě určené. Sdílejte s ostatními své sportovní výkony, co jste dosáhli nebo klidně i to, co vás potěšilo nebo naštvalo.

Vraťme se na chvíli na začítek našeho článku. Pokud přijdete do nacpané posilovny, udělejte fotku (nebo selfie) a s ostatními sdílejte, co musíte pro svou kondici překonat. Uvidíte, že během chvíle budete mít několik "lajků", ale i podpůrných nebo obdivných komentářů. A právě to vás může motivovat i k lepším výkonům.