Nekomplikujte si zbytečně život, je přeci váš

Každý prožíváme svůj život jinak. Zatímco jedni ním proplouvají s lehkostí, druzí v něm řeší každou drobnost a snaží se mít vše dokonalé. Kdo z nich je na tom lépe, co myslíte?

Pod návalem pracovních a rodinných povinností často zapomínáme, že žijeme svůj vlastní život. Nikdo jiný nemá úplně stejné pocity, stejné názory, neprožívá přesně to samé, co my. Nežijeme ten svůj život ale příliš komplikovaně?

Bezpochyby si vždy můžeme říct, že život se dá prožít i jednodušším způsobem, ale takový způsob by nám nemusel vyhovovat. Problém ale nastává i v opačném případě - když žijeme život příliš komplikovaně, aniž bychom museli.

Vystihují vás následující body?

  • Uniká vám smysl vašeho života
  • Nevíte, čeho chcete v životě dosáhnout
  • Neumíte nebo se bojíte říct "ne", protože by vám mohlo něco utéct
  • Nevidíte nebo nechcete vidět své schopnosti nebo talent

Pokud ano, zbytečně si komplikujete život. Uvědomte si, že život je jen a jen váš, tak ho žijte snáze!

Ono to zní jako správné klišé, ale není zas tak těžké to udělat. Stačí si každý den vyhradit chvilku pro sebe a popřemýšlet o tom, kdo opravdu jste a co jsou vaše sny a cíle.

V životě často nasazujeme masku, abychom si nepustili nikoho k tělu, aby nám nikdo nemohl ublížit. Vystupujeme pak jako někdo jiný, nejsme to my, nepoužíváme vlastní názory, o kterých jsme osobně přesvědčeni. Nakonec ale můžeme skončit tak, že neděláme věci, které nás skutečně baví a motivují, ale děláme to, co po nás "v masce" chtějí ostatní. Život se začne komplikovat hromaděním se těchto věcí a najednou ho neprožíváme vedeni naší osobní motivací, úspěchem, nežijeme ho s láskou, ale je veden strachem z toho, že něco nestíháme, neumíme, neděláme...

Být sám sebou nám nakonec otevře oči, protože lépe uvidíme činnosti, které jsme dosud "v masce" dělali navíc a zbytečně jsme si nimi komplikovali život. Když tyto činnosti "okrouhneme" a začneme se věnovat tomu, co opravdu v životě chceme, budeme ho žít hned snáze.

Na začátku článku jsme položili otázku - kdo z dvou lidí je na tom lépe. Schválně se podívejte a teď už byste měli znát nejen odpověď, ale i důvod, proč tomu tak je.