Sázíte při dietě na projímadlo? Dejte si pozor

Většina z těch, kdo se rozhodnou zhubnout, toho zkouší dosáhnout přirozenou cestou. Změní svůj styl stravování, zkouší jíst zdravě a pravidelně, začnou sportovat, žijí zkrátka úplně jinak. Někteří na to ovšem zkoušejí jít „chytřeji“, a tak sahají po různých údajně zázračných huboucích prostředcích, mezi nimiž se často vyskytuje i projímadlo. Ale právě jeho nadměrné užívání vás klidně může i zabít.

 

Normálně by to člověka asi nenapadlo – pokud má dlouhodobě problémy se zácpou, tak si možná zajde do lékárny pro projímadlo, ale snažit se díky jeho pomoci zhubnout? Inu, i takoví lidé se najdou a týká se to většinou hlavně mladých žen a dívek. Jejich logika je v tomhle případě jasná – mají pocit, že mohou sníst naprosto cokoliv, tedy klidně sladkosti, jídla z fast foodů a podobně a pak si jen dají projíamdlo, vše z nich zase vyjde a ony všechny ty spořádané kalorie zase ztratí. A hubnou. Ano, skutečně tím hubnou, kdo by po takové „kúře“ také nehubl, jenže tenhle styl hubnutí je naprosto špatný – člověk tak totiž neztrácí ani tuky ani cukry, ale především živiny a vitaminy.

 

Cukr zůstává

Když sníte něco sladkého a pak si dáte projímadlo, to sladké nezmizí. Cukr je rychlý, takže se také rychle vstřebá a z těla už pak tímhle způsobem neodejde. Zato se pročistí obsah střev, takže do těla se nestihnou vstřebat všechny ty důležité látky z potravy – především živiny, vitaminy, minerály. Tělu pak chybí hlavně voda a draslík, který potřebujeme pro správné fungování organismu. Pokud tak někdo projímadlo užívá pravidelně a má radost, že hubne, může místo dosažení snové postavy jednoho dne najednou umřít. Že přeháníme? Kdepak, touhle očistnou kúrou si totiž natolik ničíte organismus a především srdce, že může dojít k jeho selhání. Pokud nezemřete, může dojít k nenávratnému poškození ledvin a střev.