Dá se vůbec stihnout od jara do léta zhubnout do plavek?

Jaro je tu sice teprve krátce, ale čas letí rychle. Než se nadějeme, je tu léto se svým koupáním, plážemi a promenováním se v plavkách před zraky ostatních. A mnoho z nás z toho má už nyní hrůzu. Proto se jako vždy snažíme na poslední chvíli zhubnout alespoň pár kil. Jenže je vůbec možné to ještě stihnout? Vždyť červen je už za dva měsíce!

Pravdou je, že je to poněkud šibeniční termín. Pokud trpíte velkou nadváhou a chcete se stát do léta novodobou Twiggy, tak to nestihnete, i kdybyste se udřeli v posilovně a drželi dvouměsíční hladovku. Pokud máte realističtější cíle a rádi byste zhubnuli jen pár kil a vytvarovali si trochu postavu, tak to můžete zvládnout. Tedy jen pokud se do toho skutečně dáte hned a s vervou a budete se zuby nehty držet svého cíle. Pokud vytrváte, uspějete – podle odborníků totiž je šest týdnů minimální doba, po níž se vaše snahy o zhubnutí mohou projevit. A do letních prázdnin máte dvakrát více času. Tak do toho!

Tato témata jsme pro vás také nachystali:

Posilovna, dieta, psychika

Většina z nás si myslí, že základem budoucí krásné a štíhlé postavy je dieta, a tak okamžitě začneme s razantní změnou jídelníčku. To je správný krok a při snaze zhubnout za krátkou dobu (a v ideálním případě v této snaze vytrvat i nadále), byste se změnou měli začít okamžitě. Hubnutí jde ovšem samozřejmě ruku v ruce i s cvičením, které nám nejen pomáhá shazovat nadbytečné kilogramy, ale zpevňujeme si jím postavu. Experti doporučují cvičit alespoň třikrát týdně, a to vždy minimálně půl hodiny, ideálně spíš hodinu. Pokud se k pohybu donutíte pouze dvakrát do týdne, nezhubnete díky němu, je to spíš taková „udržovačka“. A úplně nejlepší je hýbat se každý den, pokud vám to povinosti dovolí.

 

Díky pouhé změně jídelníčku a cvičení ale nezhubnete. Tyto snahy totiž doplňuje ještě třetí základní pilíř, a to je správné naladění, motivace, pevná vůle, odhodlání. Tedy psychika. Ne nadarmo se říká, že pokud vás něco trápí, je to ve vaší hlavě. A vaše hlava vám může pomoci minimálně ze třetiny, abyste uspěli. Pakliže to dokážete, do léta můžete klidně zhubnout deset i více kilogramů, plus si vytvarujete postavu a v plavkách zazáříte.