Jaké typy lidí potkáte v posilovně? Občas se nestačíte divit

Řvoun

Nemusí být velký, nemusí být svalnatý, nemusí být ani nijak výrazný typ (i když obvykle bývá alespoň jedno z toho). Rozhodně vás zaujme hned po vstupu do posilovny. A to kvůli zvukům, které vydává při cvičení. Je jedno, jestli zvedá zátěž na "benči", posiluje bicáky nebo cvičí mrtvolu. U každého pohybu výrazně a rád zařve, jako kdyby to byl jeho poslední. Okolí se na něj chvíli vyděšeně dívá a právě to mu dělá dobře - s tváří zabijáka často pohledy opětuje.

Kulturista

Každá posilovna má toho nejsvalnatějšího člena. Tahle hora svalů vypadá jako - a často jím i je - profesionální kulturista. Když prochází posilovnou, kráčí sebevědomě a je nepřehlédnutelný - vždyť je tu jako doma. Na činky si dává největší možné závaží a občas poprosí ostatní, ať ho přitom natočí - aby viděl, co dělá špatně nebo prostě jen do domácí sbírky videí. Ve sportovní tašce má nachystané piksly se všemi doplňky, které musí ihned po cvičení brát - a že jich není málo! Se všemi trenéry si ve fitku tyká a baví se jako nejlepší kamarád - vždyť právě on má bohaté zkušenosti a sám by mohl radit ostatním, jak na to.

Dále čtěte: Takto poznáte posilovnu, do které rozhodně nechcete chodit

Rádoby kulturista

Svalnatá postava kulturisty je ideálem hodně chlapů, kteří chodí cvičit. Není divu, že někteří tak odkoukají většinu věcí právě od toho kulturisty, kterého v posilovně potkávají. Ačkoliv na tom nejsou svalově tak dobře jako on, rádi se do kulturisty vcítí. Snaží se zvedat největší váhy, mají nachystané "bécéáčka", "protejňáky" i další dpolňky po cvičení, ale hlavně sami sebe vidí jako "největší borce". A tak se i chovají. Jen ty svaly jim nějak chybí, říkáte si při pohledu na ně.

Špeh (váš)

Jednou za čas narazíte v posilovně na kluka, který z nějakého záhadného důvodu chce přesně na ty stroje nebo místa, kde chcete cvičit vy. Přijde minutu poté, co začnete cvičit, počká si až docvičíte první sérii a pak se s přísným pohledem zeptá: "Je tady volno?" nebo případně: "Můžu se s Tebou střídat?". A to se častokrát opakuje i na dalších stanovištích, ačkoliv je posilovna poloprázdná.

Blesk

Jendím z typů lidí v české posilovně je tzv. blesk nebo také "rychlík". Poznáte ho jednoduše - z jednoho stanoviště, kde si odcvičí svou sérii spěchá na další. Veškeré cviky dělá, co nejrychleji může, technické provedení jde u něj stranou. Snad ani na minutu se nezastaví, pořád jen cvičí nebo přebíhá mezi stanovišti. Prostě jedno rychle za druhým, ani vteřina nesmí přijít na zmar.

Možná spěchá na vlak nebo to jen před cvičením přehnal s kofeinem.

Dále čtěte: Jak vyhrát nad vlastní leností a dostat se do posilovny

Lenochod

Opakem bleska je lenochod. Když zabere nějaké stanoviště, má na něm spoustu času. Cviky dělá důsledně a poctivě, což je v pořádku. Mezi sériemi si k tomu dopřává hodně dlouhou pauzu a rád během ní sleduje dění kolem sebe.

Telefonista

Ani ránu bez mobilu. Tím se dá charakterizovat telefonista. Vždyť posilování je ideální na to, vzít si s sebou telefon a vyřizovat vše mezi cviky. Od statusu "Právě posiluju" na Facebooku, přes selfie s hashtagem "workout" na Instagramu až po odepisování na pracovní emaily s dodatkem "ozvu se později, zrovna jsem mimo kancelář". Je holt potřeba zdokumentovat, že člověk cvičí, i kdyby už mlel z posledních sil. 

Barbína

Do posilovny rády chodí v hojném počtu i ženy. Stroje a činky většinou vynechávají a vystačí si s pásem, trenažéry a cvičením s vlastní váhou. Speciální návštěvnicí fitka je Barbína. Podle jména ji poznáte snadno - je i na pásu upravená, navoněná a má dokonalý make-up. Možná i kvůli tomu, že si nechce zašpinit nebo zapotit nové značkové sportovní tílko, prochází se na pásu klidně i hodinu. Samozřejmě s telefonem v ruce, aby stihla udělat pár fotek, projet sociální sítě a k tomu i domluvit kafe s kamarádkami.

Co kdyby zrovna tady, v posilovně, potkala svého Kena? Musí i na to být dokonale připravená.

Dále čtěte: Vyzrajte na posilovnu. Zkraťte trénink, zvyšte zátěž

Článek publikován 9.2.2014, aktualizován 8.9.2019