Typy lidí v české posilovně

Přišli jste poprvé do posilovny a nestačili se divit, co to tam chodí za lidi? Objevují se u vás ve fitness centru typy lidí - jak kluků, tak holek - kteří vás dokážou během chvilky zaujmout? To je dobře, protože do posilovny chodí opravdu zajímavý mix lidí.

My jsme po několika letech návštěv "fitka" vypozorovali, s jakými typy lidí se v české posilovně nejčastěji potkáte. Tady jsou.


1. Řvoun

Nemusí být velký, nemusí být svalnatý, nemusí být ani nijak výrazný typ. Ale rozhodně vás zaujme hned po vstupu do posilovny. A to zvuky, které vydává při cvičení. Je jedno, jestli zvedá zátěž na "benči", posiluje bicáky nebo cvičí "mrtvolu". U každého pohybu výrazně a rád zařve, jako kdyby to byl jeho poslední. Okolí se na něj chvíli vyděšeně dívá a to mu dělá dobře - s tváří zabijáka často pohledy opětuje.

2. Kulturista

Každá posilovna má toho nejsvalnatějšího člena. Tahle hora svalů vypadá - a často i je - profesionálním kulturistou. Když prochází posilovnou, kráčí sebevědomě a je nepřehlédnutelný - vždyť je tu jako doma. Na strojích si dává největší možné závaží a občas poprosí ostatní, ať ho přitom natočí - aby viděl, co dělá špatně nebo prostě jen do domácí sbírky videí. Ve sportovní tašce má nachystané piksly se všemi doplňky, které musí ihned po cvičení brát - a že jich není málo! Se všemi trenéry si ve fitku tyká a baví se jako nejlepší kamarád - vždyť právě on má bohaté zkušenosti a sám by mohl radit ostatním, jak na to.

3. Rádoby kulturista

Kulturista je ideálem hodně chlapů, kteří chodí cvičit. Není divu, že někteří tak odkoukají většinu věcí právě od něj. Ačkoliv na tom nejsou svalově tak dobře jako on, rádi se do kulturisty vcítí. Snaží se zvedat největší váhy, mají nachystané "bécéáčka", "protejňáky" i další dpolňky po cvičení, ale hlavně sami sebe vidí jako "největší borce". A tak se i chovají. Jen ty svaly jim nějak chybí, říkáte si při pohledu na ně.

4. Špeh (váš)

Jednou za čas narazíte v posilovně na kluka, který z nějakého záhadného důvodu chce přesně na ty stroje nebo místa, kde chcete cvičit vy. Přijde minutu poté, co začnete cvičit, počká si až docvičíte první sérii a pak se s přísným pohledem zeptá: "Je tady volno?" nebo případně: "Můžu se s Tebou střídat?". A to se opakuje i na druhém, třetím i čtvrtém stanovišti.

Vy si jen v duchu říkáte, co jste proboha komu udělali, když celá posilovna je volná a on zrovna chce cvičit tam, kde jste vy...

5. Blesk

Jendím z typů lidí v české posilovně je tzv. blesk nebo také "rychlík". Poznáte ho jednoduše - z jednoho stanoviště, kde si odcvičí svou sérii spěchá na další. Veškeré cviky dělá, co nejrychleji může a snad ani na minutu se nezastaví. Prostě jedno rychle za druhým, ani vteřina nesmí přijít na zmar.

Možná spěchá na vlak nebo to prostě před cvičením přehnal s kofeinem.

6. Čumil

Opakem bleska je čumil. Ten, když zabere nějaké stanoviště, má na něm spoustu času. Cviky dělá důsledně, což je v pořádku, ale mezi sériemi si dopřává dlouhou pauzu a rád během ní sleduje dění kolem sebe.

Když pohled zapíchne do vás a vy zrovna cvičíte s vypětím posledních sil, nenechte se znervóznit. Asi jen zjišťuje, jak se který cvik dělá. Času dost, ne?

7. Telefonista

Ani ránu bez mobilu. Tím se dá charakterizovat telefonista. Vždyť posilování je ideální na to, vzít si s sebou smartphone a vyřizovat vše mezi cviky. Od check-in na Foursqare, přes status "Posiluju" na Facebooku až po vyfocení se a přidání své fotky na Instagram. Je holt potřeba se zdokumentovat, i kdyby už cvičil z posledních sil. 

8. Barbína

Do posilovny rády chodí v hojném počtu i ženy. Stroje a činky většinou vynechávají a vystačí si s pásem, trenažéry a cvičením s vlastní váhou. Speciální návštěvnicí fitka je Barbína. Podle jména ji poznáte snadno - je i na pásu upravená, navoněná a má dokonalý make-up. Možná i kvůli tomu, že si nechce zašpinit nebo zapotit nové značkové sportovní tílko, prochází se na pásu klidně i hodinu. Samozřejmě s telefonem v ruce, aby stihla domluvit kafe s kámoškama.

Co kdyby zrovna tady, v posilovně, potkala svého Kena? Musí i na to být dokonale připravená.

 

A jaké typy lidí potkáváte v posilovně vy? :)


Tyto články vás také zajímají: