Zázvor jako úžasná potravina pro vaše zdraví

Už více než 2000 let se používá jako přírodní lék. Známý je zázvor zejména v Asijských a Arabských zemích. Právě v přírodní podobě má také nejsilnější účinky. Zázvor v podobě prášků nebo kapek je už zpracovaný a může tak přijít o účinné látky. Ostatně třeba takový čaj s medem a zázvorem je vynikající na zahřátí i pro posílení imunity.

Silným účinkem zázvoru je léčba zánětů. Díky tomu pomáhá snižovat bolest a tlumit horečku. Ne sice tak rychle jako prášky proti bolesti, zato přírodní cestou. Pomáhá třeba při bolesti kloubů, ale i hlavy. Dopřejte si čaj z čerstvě nakrájeného zázvoru a zbavíte se tak migrény nebo bolehlavu.

Zázvor také pomáhá při žaludečních nevolnostech nebo zvracení. Uklidňuje totiž podrážděný žaludek.

Podle některých výzkumů také zázvor pomáhá bojovat proti rakovině nebo snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Podle jiných je zase díky jeho vlivu na snižování chuti ideálním pomocníkem při hubnutí.

Už podle zkušeností našich babiček ale zázvor rozhodně pomáhá při nachlazení nebo pokud jste prochladlí a potřebujete zahřát. Je silně antibakteriální a ne nadarmo se tak říká, že dokáže dezinfikovat tělo.

Zázvor bychom mohli na základě vlastní zkušenosti chválit více. Lepší však je ho při podzimu vyzkoušet sami na sobě. Zahřejte se a posilněte svou imunitu.