Ty nejlepší články rovnou do mailu

Nemoc

media

Únavový syndrom vás může zničit

Zpočátku to vypadá jako obyčejná chřipka. Jenže ta může být tak úmorná a nekonečná a vy jste z ní tak vyčerpaní, že už si se sebou najednou nevíte vůbec rady. A rady si často nevědí ani samotní lékaři. Pokud vás totiž trápí únavový syndrom, mnoho lékařů vás bude mít spíš za simulanty než za nemocné. O co tedy vlastně jde?
media

Za migrénu si můžete sami

Trpět migrénami není nic záviděníhodného. Nejde jen o obyčejnou bolest hlavy, postižený člověk je pulzující bolestí zcela pohlcen, a to na několik hodin nebo i dní, je mu zle, je unavený a nedokáže takřka vůbec fungovat. Jenže je možné, že si tyhle příšerné stavy zaviňujeme sami svým životním stylem.
media

Podzim je tady, pozor na alergii na zimu!

Babí léto podle všeho skončilo, prognózy meteorologů jsou spíše černé, a tak se musíme smířit s tím, že je tady chladný a lezavý podzim se vším všudy. Není to jen pochmurný čas, kdy mnoho lidí trápí depresivní nálada, ale přichází i doba věčného nachlazení. A právě na něj dejte pozor – nemusí jít totiž o obyčejnou rýmu, ale o alergii na chlad!
media

Majoránka jako lék i koření

Tuto aromatickou bylinku zná snad každý, kdo se pohybuje alespoň občas v kuchyni. Krásně voní, dobře chutná a jak věděly už naše babičky, umí i něco víc. Už se vám někdy stalo, že jste při nachlazení skoro nemohli mluvit? Nebo po nachlazení se dlouho zbavovali suchého dráždivého kašle? Dokonce umí podpořit léky na bolesti zad a pohybového ústrojí obecně. Pak by i vás mohlo zajímat čím podpořit léčbu a jak si průběh nemoci ulehčit.
media

Ve zdravém těle svěží dech

Obzvláště v zimním období trávíme více času v uzavřených prostorách. Často společně s dalšími lidmi. Snad každý někdy zažil situaci, kdy si nebyl jistý tím co vychází zrovna z jeho úst. Tentokrát to není o tom, že nám dospělí v dětství radili nemluvit sprostě, aby nám nesmrdělo z pusy. Ale jak je to s dechem doopravdy? Jistě víme, že jsou potraviny, které mají svůj specifický odér a dokážou jím ovlivnit i to, jak bude dech cítit. Ale ovlivňujících faktorů je mnohem víc. A ne všechny souvisí s tím co jíme. Které to jsou?
media

Jsou multivitamíny opravdu vždy zdraví prospěšné?

S přicházející zimou můžete v médiích sledovat i mnohem vyšší počet reklam na multivitamíny. Reklamy samotné mohou vzbuzovat pocit, že si stačí vzít několikrát za týden prášek plný vitamínů a nemoci se vám vyhnout. Co vám ale výrobci multivitamínů neřeknou? Mohou mít multivitamíny i nějaká rizika? Pojďme se na toto téma podívat zblízka.
media

Koberce v domácnosti ano či ne

V domácnostech je mnoho materiálů vhodných pro podlahu. Ale který je pro konkrétní obyvatele tím nejvhodnějším? Nebudeme se zabývat materiály z minulosti, protože tyto měly zcela jiné vlastnosti od těch současně používaných. Jak je to tedy s použitím koberců v domácnostech dnes? Ještě pořád platí za zásobárnu prachu a roztočů? nebo je všechno jinak?
media

Horské sluníčko škodí nebo pomáhá?

Někteří si možná ještě vzpomenou na čekárny u dětského doktora. Ještě než bylo možné do nich pustit první pacienty, pouštěla sestřička modré světlo a nikdo v té chvíli v čekárně být nesměl. Tomuto světlu se říká UV lampa. Známá je též pod lidovým názvem "horské sluníčko". Jedná se o tu část světelného spektra, která je bohatě obsažena ve slunečním svitu, ale při delším působení zabíjí všechno živé.