Ty nejlepší články rovnou do mailu

Nemoc

media

Majoránka jako lék i koření

Tuto aromatickou bylinku zná snad každý, kdo se pohybuje alespoň občas v kuchyni. Krásně voní, dobře chutná a jak věděly už naše babičky, umí i něco víc. Už se vám někdy stalo, že jste při nachlazení skoro nemohli mluvit? Nebo po nachlazení se dlouho zbavovali suchého dráždivého kašle? Dokonce umí podpořit léky na bolesti zad a pohybového ústrojí obecně. Pak by i vás mohlo zajímat čím podpořit léčbu a jak si průběh nemoci ulehčit.
media

Zbavte se závislosti na sociálních sítích

Večer před spaním koukáte ještě na rychlo do mobilu a kontrolujete zprávy? Ráno první myšlenka vede k Facebooku a díváte se na statusy, které přátelé přidali během noci? Možná jste na sociálních sítích závislejší než si myslíte. Pojďme se společně podívat jak odhalit zda závislí jsme a co s tím dokážete udělat.
media

Ve zdravém těle svěží dech

Obzvláště v zimním období trávíme více času v uzavřených prostorách. Často společně s dalšími lidmi. Snad každý někdy zažil situaci, kdy si nebyl jistý tím co vychází zrovna z jeho úst. Tentokrát to není o tom, že nám dospělí v dětství radili nemluvit sprostě, aby nám nesmrdělo z pusy. Ale jak je to s dechem doopravdy? Jistě víme, že jsou potraviny, které mají svůj specifický odér a dokážou jím ovlivnit i to, jak bude dech cítit. Ale ovlivňujících faktorů je mnohem víc. A ne všechny souvisí s tím co jíme. Které to jsou?
media

Jsou multivitamíny opravdu vždy zdraví prospěšné?

S přicházející zimou můžete v médiích sledovat i mnohem vyšší počet reklam na multivitamíny. Reklamy samotné mohou vzbuzovat pocit, že si stačí vzít několikrát za týden prášek plný vitamínů a nemoci se vám vyhnout. Co vám ale výrobci multivitamínů neřeknou? Mohou mít multivitamíny i nějaká rizika? Pojďme se na toto téma podívat zblízka.
media

Horské sluníčko škodí nebo pomáhá?

Někteří si možná ještě vzpomenou na čekárny u dětského doktora. Ještě než bylo možné do nich pustit první pacienty, pouštěla sestřička modré světlo a nikdo v té chvíli v čekárně být nesměl. Tomuto světlu se říká UV lampa. Známá je též pod lidovým názvem "horské sluníčko". Jedná se o tu část světelného spektra, která je bohatě obsažena ve slunečním svitu, ale při delším působení zabíjí všechno živé.
media

Alkohol umí pomoct i ublížit. Víte, jak na něj?

Závislost na alkoholu je jedna z nejnebezpečnějších, jaká může být. Příliš častá konzumace nám poškozuje zdraví, ničí psychiku i fyzickou kondici. A ještě často způsobuje sociální problémy. Ale ruku na srdce – skleničku či víc si občas dá každý z nás. Proto je dobré vědět, s čím se u alkoholu vlastně potýkáme, čím nás může ohrozit a čím naopak prospívá.
media

Jehličnany prospívají zdraví a léčí

Ne nadarmo se říká, že procházka po lese prospívá našemu zdraví. Ale jen málokdo ví, že i různé části jehličnatých stromů jsou léčivé a mohou nám pomoci léčit různé neduhy. Podívejme se tedy podrobněji, k čemu jsou nám prospěšné.