Nemoc

media

Být hypochondr: simulant nebo vážná psychická porucha?

Všichni to známe – občas zkrátka máme nutkavý pocit, že na nás dopadla nějaká těžká choroba a že ta začínající virózka jistě musí být příznakem nějaké téměř smrtelné nemoci. Jakmile se nám trochu uleví, sami sobě se vysmějeme a jdeme životem dál. Ale žije mezi námi spoustu takzvaných hypochondrů, kteří jsou bytostně přesvědčeni, že trpí nějakou nemocí. Tu ovšem podle lékařských vyšetření nemají. Vymýšlejí si nebo je to v jejich hlavě?
media

Mykóza nohou řádí v létě více, dávejte na své nohy pozor

Letní sezóna je plná radostí, ale také rizik. Jedním z nich je plíseň nohou, kterou můžeme najednou začít trpět, a to aniž bychom znali příčinu jejího vzniku. I ta většinou bývá naštěstí rychle odhalena. Tedy alespoň pokud tušíte, jakým směrem pátrat. Důležité je také nepřecházet tento problém, spíše se ho snažte co nejrychleji vyřešit s pomocí lékaře.
media

Proti klíšťatům chráníme hlavně děti, na sebe často zapomínáme

Léto je v plném proudu a s ním i sezóna klíšťat. V zimě nebyly přílišné mrazy, proto tito parazité nevymrzli a nyní jsou velmi aktivní. Navíc začínají růst i houby, takže spousta lidí se s nadšením vydává do lesů. A z lesa si odnášejí nevítané společníky. Je zvýšená opatrnost vůči klíšťatům jen přehnaná banalita nebo byste se měli co nejúčinněji chránit?
media

Co je metabolický syndrom a jak poznat, že vám hrozí

Někdo je obézní, ale přitom netrpí žádnými přidruženými zdravotními potížemi. Jiný člověk má jen pár kil navíc, ale jeho organismus se i v důsledku této lehké nadváhy začíná hroutit a kupí se v něm další a další nemoci a zdravotní problémy. Není to sice fér, ale každý jsme jiný a každé tělo na vysokou váhu reaguje jinak. Pokud se u vás sejde více rizikových faktorů, hrozí vám, že z pár drobností se může vyklubat závažné onemocnění. Jedním takovým je metabolický syndrom.
media

Boj s cukrovkou a nadváhou bude díky IKEMu snazší

Mít cukrovku není žádná legrace. Pokud je léčená, dá se s ní nějakým způsobem žít, i když se značnými omezeními. Jenže někomu dieta nestačí a musí si píchat inzulinové injekce, což už je závažnější. Kdo se neléčí poctivě, ten si bohužel zahrává s vlastním životem. A právě tyto problémy by už brzy mohly být minulostí – možná bude stačit jeden ambulantní zákrok a vše bude vyřešeno.
media

Problém se srdcem vám mohou naznačovat otoky i nadváha

Smutným faktem dnešní doby je, že většina z nás své zdraví bere jako naprostou samozřejmost a vůbec o něj nepečujeme. Vážit si ho začneme teprve ve chvíli, kdy nás postihne nějaká závažná choroba. Mezi ty nejčastější patří kardiovaskulární nemoci jako infarkt, ale například i arytmie, onemocnění srdečních chlopní, nebo také srdeční selhání. A právě to může přijít velmi nenápadně a dlouho o něm nemusíme vůbec vědět – jeho následky jsou pak o to fatálnější.