Ty nejlepší články rovnou do mailu

Alkohol

media

Proč si dopřát hroznové víno nejen ve skleničce

Je pravdou, že právě v té tekuté podobě se vína zkonzumuje nejvíc. Je určitě příjemné posedět s přáteli u sklenky dobrého vína. Navíc se blíží časy chladného období a už brzy si budeme moci dopřát horký punč i venku u stánků. Ale víno není jen chutné.
media

Alkohol umí pomoct i ublížit. Víte, jak na něj?

Závislost na alkoholu je jedna z nejnebezpečnějších, jaká může být. Příliš častá konzumace nám poškozuje zdraví, ničí psychiku i fyzickou kondici. A ještě často způsobuje sociální problémy. Ale ruku na srdce – skleničku či víc si občas dá každý z nás. Proto je dobré vědět, s čím se u alkoholu vlastně potýkáme, čím nás může ohrozit a čím naopak prospívá.
media

Jaké má alkohol účinky na tělo?

Silvestr je za dveřmi a s ním i přípravy na bujaré veselí. Spotřebuje se spousta jídla, ale především také alkoholu, který k těmto oslavám neodmyslitelně patří. Možná ale rozšíříte řady abstinentů, když si přečtete co všechno se s tělem děje, když alkohol požijeme.
media

Alkohol je nejen nepřítel diet

V české republice je přibližně 1,5 milionu alkoholiků, tedy lidí, kteří si alkohol nedokáží odepřít. Vezmeme-li počet dospělých v ČR, dojdeme k otřesnému číslu, že na jednoho alkoholika přijde pouze 5 zdravých jedinců! Proč je na tom ČR tak špatně a jak poznat, že se řítíme do jisté záhuby?
media

Jak na kocovinu? Tady jsou vaše osvědčené rady

Dobré ráno... au... ne... zas tak dobré není... vůbec dobré není, je vám zle, motá se vám ještě trochu hlava, do toho pekelně bolí a při sebemenším pohybu se žaludek obrací a vy tak nevíte, co dělat nebo nedělat, aby nebylo ještě hůř. Vítejte do dne s kocovinou!
media

Recept na tradiční vaječný koňak

K Vánocům a zimě obecně patří oblíbený nápoj - vaječný koňak. Ten tradiční kupovaný bývá obvykle přeslazený a plný kalorií, aby sladká chuť co nejvíce ovlivnila vaše vnímání. Pojďte si vaječný likér radši připravit doma a dochutit podle sebe.
media

Víno a kalorie - dobré vědět

Nejen ke svatomartinskému svátku se hodí vědět, kolik kalorií obsahují jednotlivé druhy vína. Vždyť právě víno je považováno za alkoholický nápoj, který může být ale zdraví v rozumné míře i prospěšný.