Margotka vděčí své nezaměnitelné chuti jen pár přísadám - včetně alkoholu

Kompletní složení tyčinky Margot (v roce 2021):

Podrobné složení zní: Cukr, sójová mouka 17 %, rostlinné tuky (palmový, Shea, palmojádrový), glukózový sirup, 4 % kakaového prášku se sníženým obsahem tuku, strouhaný kokos 2 %, sušená syrovátka, sušené mléko, kakaová hmota, zvlhčující látka (glycerol), kakaové máslo, emulgátory (lecitiny, sorbitantristearát, polyglycerylpolyricinoleát), glukózo-fruktózový sirup, stabilizátor (invertáza), ořechy (mandle, lískové, vlašské), višně, klikvy, ovocná pyré (višeň, borůvka, arónie), šťávy z koncentrátů (banán, višeň), alkohol, jedlá sůl, rostlinné koncentráty a extrakty (černá mrkev, mrkev, jablko, třešeň, ředkev, sladké brambory, světlice barvířská, ibišek), extrakt kurkumy, koncentrát spiruliny, sirup z invertního cukru, sušené vaječné bílky, aromata, barviva (riboflavin, karoteny, karmíny, paprikový extrakt), dextrin (rozpustná kukuřičná vláknina).

Upřímně, zabere celkem dost času, než složení dočtete a z množství látek není tak snadné udělat si představu o tom, co vlastně na té Margotce všem tolik chutná. Vybrali jsme proto hlavní přísady, které jí dodávají chuť:

Cukr - hlavní dodavatel sladké chuti; ve 100 gramech Margotky je ho celých 52 g, tedy více než 5 kostek cukru; pro zdraví tedy nic moc

Tuk - celá pětina Margotky je tuk, i proto je tak "vláčná" a díky němu i výrazněji chutná. Bohužel se tu jedná z celé poloviny (Margotka jich obsahuje celých 10%) o ztužené - a tedy nezdravé - tuky. Dobré pochoutky se dají připravit i bez nich.

Kokos - ačkoliv jsou ho v Margotce jen 2%, kokos jí dodává onu známou příchuť

Alkohol - ona "štiplavá" chuť Margotky vzniká právě díky malému množství alkoholu; sice se po konzumaci této tyčinky neopijete, ale chvíli po jejím snězení můžete malé množství i nadýchat

Margot tedy sice skvěle chutná, ale podle složení není žádnou dietní, ani zdravou dobrotou. Za svou chuť vděčí zejména pořádné porci cukru a tuků s trochou kokosu a alkoholu. Jako rozumnou svačinu jí doporučit nemůžeme.