Hormony

media

Je vám zle a nevíte, proč? Možná za to mohou hormony

Můžeme se cítit mizerně z rozličných důvodů. Někdy za to může přicházející viróza, jindy únava, leckdy stres z práce. Rozhodit nás může hádka s partnerem či nějaká špatná zpráva. Ale tyto indispozice mají naštěstí většinou krátkodobé trvání. Pokud se necítíte dobře delší dobu a váš stav se nejen nelepší, ale spíš zhoršuje, je na vině něco vážnějšího. Klidně to může být něco tak na první pohled neodhadnutelného jako rozhozená hormonální rovnováha.
media

Muž nadsamec nebo slaboch? Rozhoduje množství testosteronu

Velké množství žen si dnes často povzdechne, že dnešní muži jsou čím dál zženštilejší, pečují o sebe pomalu víc než dámy a často působí křehce jako květinky. "Kde jsou ty časy drsňáků a rozhodných chlapů, kteří se nebáli zakročit ve správný čas a ukázat, co v nich je?" si možná také občas pomyslíte. O tom, jak to s dnešními muži je, můžeme dlouze polemizovat, možná za to ale může testosteron.
media

Nedaří se vám hubnout? Na vině mohou být i hormony

Někdo se všemožně snaží zhubnout, drží neustále nějaké diety, jí zdravě a vyváženě, snaží se držet zkrátka, ale váha se ne a ne pohnout dolů. Takoví lidé jsou ze sebe brzy nešťastní a netrvá dlouho a svou snahu vzdají a začnou přibírat zase víc než dřív. Přitom za neúspěchem nemusely stát jejich vlastní chyby, ale možná za to zkrátka mohly jen „splašené“ hormony.
media

K čemu je mužům testosteron? Jeho nadbytek i nedostatek mají zajímavé důsledky

Mnoho mužů touží po výrazných svalech a vysportované postavě. Testosteron samotný a různé potravinové doplňky s obsahem testosteronu jsou často prostředky, kterými se toho snaží muži dosáhnout. A to zejména kvůli tomu, že se dočetli nebo slyšeli, že právě testosteron je tím, co jim zvýší sílu, napumpuje svaly a spálí tuk. Pravda je to ale jen částečně.
media

Chlapi, posilujete? Snižte hladinu estrogenu přírodní cestou

Vyrovnaná hladina hormonů - jak mužského testosteronu, tak ženského estrogenu - je pro zdravé fungování organismu důležitá. Pokud pánové intenzivně posilují a zejména když užívají některé podpůrné legální prostředky, mohou tyto hladiny hormonů rozladit. Poradíme, jak přírodními způsoby snížit hladinu estrogenu.
media

Buďte šťastní a budete i zdraví

Věříte, že medicína je to jediné, co vás dokáže vyléčit z nemoci? Že vitamíny v podobě pilulek jsou nejlepší prevencí proti nemocem? Pak právě vy si přečtěte tento článek. Zdraví lidského těla je totiž velmi úzce spojeno s duševní pohodou. A právě na duševní pohodě záleží, jestli budete zdraví.