Prospěšný relax? Přisypte do vany mořskou sůl

K moři se pravděpodobně jen tak nedostanete, proto si moře v menším měřítku udělejte přímo doma. Bude vám k tomu stačit napustit si vanu teplou vodou a přisypat do ní sůl. Ne obyčejnou kuchyňskou, ale ideálně pravou mořskou - třeba tu, jejíž krystaly jste sesbírali v létě u moře. Taková mořská koupel má na vaše zdraví blahodárné účinky.

Ostraní odumřelé buňky pokožky

Samotná mořská sůl skvěle slouží jako přírodní peeling. A koupel obsahující mořskou sůl může být skvělým způsobem, jak se starých, odumřelých buněk pokožky zbavit. Stačí na chvíli pokožku namočit a poté krouživými pohyby promasírovat pokožku. Kůže zvlhčená solnou lázní snadněji uvolní právě odumřelé buňky.

Detoxikuje

Lázeň s mořskou solí skvěle detoxikuje. Sůl dokáže navázat škodlivé látky a v teplé vodě se snadněji odvádí z těla. 

Podporuje zdraví

Pravá mořská sůl obsahuje minerály, o které je jinak kuchyňská sůl ochuzená. A právě teplá lázeň s mořskou solí dokáže povzbudit krevní oběh, má antiseptické účinky a dokáže zjemnit pokožku. 

Uvolní vás

Relax v podobě vany s mořskou solí je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a napětí. Už staří Římané to věděli a právě tuto lázeň řadili mezi své oblíbené. Ponořte se do teplé vody a nechte své tělo relaxovat. Lázeň pomůže nejen vašemu zdraví, ale také vaší psychice.