Buďte vděční a snáze zhubnete

Není potřeba zdůrazňovat, že hubnutí začíná v hlavě. Pozitivní myšlenky, přehled o jídle i špetka zdravého rozumu jsou základem toho, že vaše kila půjdou snáze dolů. Co ale také nesmíme opomenout, je vděk.

Vděčnost, nebo chcete-li vděk, je totiž pravým opakem stížností a negativního přístupu. Negativní myšlenky a neustálé stěžování si vás při hubnutí, ale i dalších činnostech, spolehlivě zabrzdí. Shodíte kilo. Budete naštvaní, že to nebylo více. K tomu si budete opakovat, že to hubnutí vám moc „nejde“. Kila pak dolů nepůjdou, vy budete o to více negativně naladění a budete si víc stěžovat. Začarovaný kruh, že?

Otočme si tuto situaci o 180 stupňů. Hubnete. Jste vděční za každý posun a vážíte si svých úspěchů. Shodíte kilo a máte z toho radost. Vždyť i kilo dolů je úspěch. A vážit si za jeho dosažení sama sebe je rozhodně něco, co musíte zažít. Nejen kvůli pocitu, ale hlavně kvůli sobě.

Vděk za i malé pokroky dokáže téměř zázraky. S vaší psychikou na prvním místě, vždyť kdo nemá rád pochvalu nebo pocit dobře vykonané práce? Budete se snadno cítit lépe a vaše motivace poroste.

Navazuje pak i fyzická stránka. Vděk můžete snadno aplikovat i na zpevnění postavy, nabírání svalové hmoty nebo jakoukoliv další činnost, která je pro vás přínosná. Je pak úžasné vidět, jak se díky takto jednoduchému přístupu dokážete rychle zlepšovat, snáze dosahovat cílů a vypadat lépe.

Vděčnost rozhodně neopomíjejte. Mějte ji na mysli, když třeba už dnes vyrazíte sportovat. Vděčnost vás totiž může posunout dále.