5 důvodů proč raději cvičit s trenérem

Napadlo vás někdy proč si lidé připlácejí ke svému členství i fitnes trenéra? Možná jste nad tím také přemýšleli a nakonec jste usoudili, že je to škoda peněz. Dnes vám zkusíme nabídnout jiný pohled na věc a možná svoji předchozí volbu změníte.

Úplně na začátek si musíme říct, kdo to vlastně trenér je? Abyste se mohli stát trenérem, musíte splnit několik základních pravidel. Nejsou nijak náročná, ale jen po jejich splnění budete certifikovaný trenér, který smí nabízet své služby ostatním. Svého trenérského vzdělaní dosáhnete na kurzu, který musí být certifikovaný ministerstvem školství. Obvykle je kurz víkendová záležitost a navštěvovat jej budete přibližně dva měsíce. Pro přihlášení stačí jen zaplatit školné, mít ukončené základní vzdělání a dodat léřské potvrzení, že jste zdraví a výkon této činnosti vás neohrozí. Během studia se dozvíte podstatné záležitosti ze světa fitness, ale i další nezbytné informace. Proč tedy utrácet za trénéra?

1. Trenér vidí pod kůži a vidí na vás

Asi tím nejdůležitejším důvodem, proč využít trenérských služeb, je, že ví, kde se nacházejí různé svalové partie, jak jsou vzájemně propojeny a namáháním které části můžete dojít k úrazu. Například během posilování je opravdu důležité nenamáhat špatné části těla. Velmi často můžete vidět v posilovně zákazníky, kteří se různě prohýbají, krčí a namáhají například krční páteř. Pod váhou závaží je velmi snadné přivodit si zranění. I když byste ale věděli, že máte stát nebo sedět ve správné poloze, je dobré mít někoho, kdo vás upozorní, že ze správné polohy vybočujete. To je právě úloha trenéra, napravit vaše chyby, které v zrcadle můžete snadno přehlédnout

2. Bude vám líto peněz

Kolikrát jste už něco začali a nedotáhli to do konce? S cvičením je to stejné, přitom stačí chodit pravidelně alespoň tři týdny a vybudujete si zvyk. Další návštěva posilovny pak už nebude utrpením, ale budete se na ni těšit. Jenže je tak snadné říct "dnes nepůjdu, půjdu zítra". Když budete mít domluvenou placenou lekci s trenérem, tohle si neřeknete. Bude vám líto peněz a hlavně se vám příště nebude chtít vysvětlovat proč jste to zrušili. Trenér vám tedy pomůže v tom nejtěžším, se začátkem.

3. Bude to váš "kámarád do posilovny"

Už jste zjistili, že nejlépe se vám bude chodit cvičit s někým dalším? jenže každý jde maxximálně jednou a pak má jen výmluvy proč dnes nemůže? Trenér se vám vymlouvat nebude. Vyhnete se dlouhému hledání a zkrátka budete mít kamárada do posilovny hned.

4. Bude to vaše inspirace

Když je zlepšování postav vaším denním chlebem, asi těžko budete sami tlustí. Tréneři dobře vědí, že aby někdo využil jejich služeb, sami musejí vypadat dobře. Během tréninku vás to pak posune dál a dál. Ideální je, když zvolíte trenéra s postavou, které chcete docílit a přitom je podobná té vaší. V trénerovi se pak uvidíte a budete mít svoji motivaci stále před sebou.

5. Posune vás dál

Když už začnete cvičit, snadno dojdete do bodu, kdy začnete stagnovat. Tělo si navykne na režim, který jste mu dali, možná spálilo víc tuku, nebo vybudovalo víc svalové hmoty, ale dál už to nejde. Stejně jako jste začali, musíte postupně přidávat zátěž. Běhat delší vzdálenost a nebo přidávat závaží, či počet opakování. Tohle je velmi težké období a je velmi těžké odhadnout správnou míru. Trenér má za svoji praxi už vypozorováno, kdy je dobré přidat a kolik, tak abyste si neublížili. Ve vhodný okamžik vám cvičební plán upraví a vy budete dosahovat lepších výsledků.