Zatočte se zácpou a hubněte v klidu

Zácpa je obvykle způsobena nejen tím, že jíme méně, ale řada lidí při hubnutí i pije mnohem méně než obvykle. A snížený pitný režim je v takovém případě velmi škodlivý, protože tělo je zvyklé na určitý příjem tekutin. Bez nich nám hrozí i vleklé zdravotní potíže, z nichž zácpa je tou nejmenší.Takže základem je hodně pít, a to doporučované dva až tři litry denně.

Projímavé minerálky

Pokud se se zácpou potýkáme a přitom pijeme dost, je možné zařadit do našeho pitného režimu minerálky s mírně projímavými účinky, jako je třeba šaratice. Chuťově sice nejsou zrovna nejlepší, ale pomáhají. Doporučuje se dát si každý den ideálně jednu sklenku hned ráno. Pokud i tak problém přetrvává, zkuste zvýšit příjem vlákniny. Tu můžete konzumovat i zcela nevědomky třeba ve formě ovesných vloček, případně si v lékárně můžete pořídit například Psyllium což je přímo vláknina, kterou si rozpustíte ve sklenici vody a vypijete.

Zvykat si na vyprazdňování

Koho trápí časté problémy se zácpou, ten si může pomoct díky naučení se rituálu vyprazdňování. Odborníci doporučují, abyste si ráno hned po probuzení dali sklenku vody (nebo již zmíněného Psyllia), pak si dopřáli čas na ranní hygienu a další zvyky a šli usednout na toaletu. Tam se pokuste o stolici. I když to zpočátku nemusí jít, postupným opakováním tohoto rituálu se tělo naučí, že právě tohle je čas na vyprazdňování a půjde vám to už bezpracně a bez problémů. Pak už pro vás slovo zácpa bude jen dávnou minulostí.