Hubnutí po padesátce? Ano, jde to!

Kolem padesátého roku života se v těle žen odehrává velké množství změn. Tou největší je asi menopauza. Ale ani spalování už nefunguje tak jako dřív a cítíme se více unavené. Možná to ale není věkem, nýbrž jen naším životním stylem. Podívejte se na leckteré slavné padesátnice i starší dámy, jak jsou stále fit a plné života. Proč? Protože se o to snaží. A můžeme takové být všechny. Jak?

Nehladovět, jíst zdravěji

Chybou mnoha žen je, že pokud usoudí, že jsou tlusté, přejdou k radikální změně jídelníčku. Začnou kupovat nízkotučné jogurty, jedí mnohem méně, konzumují hlavně zeleninu a tmavé pečivo. Když se to ale přehání, tělo strádá, chybí mu potřebné minerály a vitamíny, a tak jsme akorát unavené, podrážděné a cítíme se úplně bez energie. Je potřeba jíst pravidelně, porce příliš nezmenšovat, jíst zdravě a s rozumem. Vynechat tučná masa, jíst hodně bílkovin a sacharidů, které jsou třeba v bramborách a celozrnných těstovinách. Zeleninové saláty jsou výbornou volbou, ale ne jako celodenní strava, ideální jsou k večeři, třeba s grilovaným kuřecím masem a méně tučným sýrem.

Radostný pohyb

V tomto věku by se nemělo zapomínat ani na pohyb. Doporučuje se rychlá chůze, běh, plavání, jízda na kolenebo třeba jóga. Když k témuž přemluvíte kamarádku a začnete cvičit společně, budete se vzájemně motivovat a vydržíte u toho. Ideální je najít si cvičení, které vás bude bavit, ne se chodit dřít do posilovny, protože vám někdo řekl, že to stoprocentně funguje, ale vás to přitom strašně nebaví. A i když se kolem padesátky dostavuje mnohem méně častá chuť na sex, myslete na to, že právě sex je nejlepším způsobem hubnutí. A navíc se do těla vyplavují hormony štěstí, které vás naplní dobrou náladou a pohodou.