Ty nejlepší články rovnou do mailu

Hubnutí po padesátce? Ano, jde to!

Řada žen je přesvědčena, že po padesátce se už nedá zhubnout. Pravdou je, že ve dvaceti se vám hubne mnohem snáze a skoro bezpracně, ale jde to v každém věku. Stačí jen chtít, dodržovat několik zásad a udělat si ze cvičení a zdravého životního stylu koníček. Pak vám to bude přinášet nejen zadostiučinění, ale hlavně radost.

Kolem padesátého roku života se v těle žen odehrává velké množství změn. Tou největší je asi menopauza. Ale ani spalování už nefunguje tak jako dřív a cítíme se více unavené. Možná to ale není věkem, nýbrž jen naším životním stylem. Podívejte se na leckteré slavné padesátnice i starší dámy, jak jsou stále fit a plné života. Proč? Protože se o to snaží. A můžeme takové být všechny. Jak?

Nehladovět, jíst zdravěji

Chybou mnoha žen je, že pokud usoudí, že jsou tlusté, přejdou k radikální změně jídelníčku. Začnou kupovat nízkotučné jogurty, jedí mnohem méně, konzumují hlavně zeleninu a tmavé pečivo. Když se to ale přehání, tělo strádá, chybí mu potřebné minerály a vitamíny, a tak jsme akorát unavené, podrážděné a cítíme se úplně bez energie. Je potřeba jíst pravidelně, porce příliš nezmenšovat, jíst zdravě a s rozumem. Vynechat tučná masa, jíst hodně bílkovin a sacharidů, které jsou třeba v bramborách a celozrnných těstovinách. Zeleninové saláty jsou výbornou volbou, ale ne jako celodenní strava, ideální jsou k večeři, třeba s grilovaným kuřecím masem a méně tučným sýrem.

Radostný pohyb

V tomto věku by se nemělo zapomínat ani na pohyb. Doporučuje se rychlá chůze, běh, plavání, jízda na kolenebo třeba jóga. Když k témuž přemluvíte kamarádku a začnete cvičit společně, budete se vzájemně motivovat a vydržíte u toho. Ideální je najít si cvičení, které vás bude bavit, ne se chodit dřít do posilovny, protože vám někdo řekl, že to stoprocentně funguje, ale vás to přitom strašně nebaví. A i když se kolem padesátky dostavuje mnohem méně častá chuť na sex, myslete na to, že právě sex je nejlepším způsobem hubnutí. A navíc se do těla vyplavují hormony štěstí, které vás naplní dobrou náladou a pohodou.

Co vy na to?

Zní dobře, ale ráda bych se zeptala na ty pilulky svého doktora. Mohla bys napstat název?

Od vduchodu v Neděle 12. Červen 2016 12:19 IP adresa zaznamenána

Bylinky s guaranou a pepřem. No a s piperinou. Uplně přírodní věc, a díky tom pilulkám nemám tak hlad a chut' na slodkosti.

Od Alena v Sobota 11. Červen 2016 11:18 IP adresa zaznamenána

Co bereš zajímavého. Hledám si právě nějakou podporu.

Od Jolanka v Sobota 11. Červen 2016 02:13 IP adresa zaznamenána

Hezky článek. že je mi už 50 neznamená, že nemůžu chtit dobře výpadat. Sportuju a beru bylinki podporuicí dietu i mám fitnessovou postavu.

Od Alena v Pátek 10. Červen 2016 01:03 IP adresa zaznamenána