Vanilka, skořice i šafrán – jak působí známá afrodiziaka?

21. století se nese ve znamení boje proti nezdravým tukům a olejům, omezujeme pečivo z bílé mouky a vyhledáváme tmavé a celozrnné, dáváme přednost kuřecímu masu proti vepřovému, jíme mnohem více mořských ryb než dříve, dopřáváme si hodně mléka a jogurtů. Zkrátka spousta lidí se snaží žít zdravě, udržovat se v kondici a díky tomu být ve fyzické i psychické pohodě. Když to kombinujeme se správným životním stylem, jsme za hvězdy. A jestli to tak děláte, je to jen dobře. Pojďme se ale společně podívat, jak svůj jídelníček nebo také celkově život můžete ještě více zpestřit a čeho všeho tím můžete dosáhnout. Možná se pak sami budete divit, jak to funguje.

Známá i neznámá koření

Když vaříme, saháme obvykle jen po několika nejpoužívanějších kořeních. Což je ale možná chyba. Pokud nám totiž třeba skřípe vztah nebo chceme jen povzbudit vášeň, můžeme si jídlo okořenit naprosto běžnými přísadami, které ale podle všeho mají afrodiziakální účinky. Patří mezi ně například skořice či vanilka, které se velmi snadno dají přidávat při pečení. Podobné účinky má také šafrán, kterým můžeme zajímavě dochutit jídlo. A když milujeme intenzivní vůně (tedy nejen v souvislosti s jídlem), můžeme si byt provonět jasmínem, ambrou nebo exotickou pačulí. I to by mělo navodit velmi intimní atmosféru.

Vůně, kam se podíváš

Když už jsme u těch vůní, můžete si zkusit třeba i provonět skříně a oblečení. Často s k tomu využívá levandule, která je běžně k sehnání ve vonných sáčcích. A nebo si bylinky zasaďte do truhlíků, pak je nasušte a rozvrstvěte po bytě či po skříních, bude vám to poté všude vonět. Zkusit můžete třeba mátu či majoránku, které mimo jiné navazují pocit klidu a pohody a naplní vás energií. Vsadit můžete taktéž na sušené citrusy, v zimě rozvrstvěte zase eukalyptus, který působí jako prevence proti virózám. A když se vám nechce sypat všude bylinky? Nejpohodlnější volbou bývá pořízení aromalampy a vonných olejů.