Dýně

media

Podzimní superpotraviny vám dodají porci vitamínů a jsou přitom levné

Přichází doba, kdy venku začíná být zima nejen v noci. Dny se zkracují a nám se nic nechce. Z peřin většinou vylezeme, jen když je to opravdu nutné a oproti předchozím měsícům ani moc nemáme chuť na zeleninu a ovoce. Naše tělo tak může brzy být oslabené a unavené. A právě na podzim do sebe potřebujeme dostat co nejvíce kvalitních, výživově hodnotných potravin, které navíc obsahují vitamíny.
media

A ještě jednou dýně

O semínkách dýní a jejich účincích pro lidský organismus už leccos padlo. Ale ani dužina není rozhodně nic, na co bychom měli ve zdravé kuchyni zapomínat. Dýně by se klidně mohla stát takovou královnou diet. Její možnosti zpracování jsou nepřeberné. Jak na sladko, tak i na slano. Dýně patří ke stejnému druhu rostlin jako okurky, cukety nebo meloun. Většinu její dužiny tvoří voda a lehce stravitelná vláknina. To vše při minimálním množství kalorií.
media

Co si dát do salátu? Dýňový olej

Přemýšleli jste, čím si dochutit salát, aby neztratil svůj punc zdravého jídla a přitom vám skvěle chutnal? Zapomeňte na složité zálivky, máme pro vás jednoduchý tip, který i tomu nejobyčejnějšímu salát dodá chuť a přitom je zdraví prospěšný. Dýňový olej je tou kouzelnou přísadou.
media

Dýňový nevařený paleo puding

Dýňová sezóna rozhodně nekončí. Pro ty z vás, kteří dýně milují, máme vynikající a hlavně extra rychlý recept na dýňový nevařený pudink. Nebojte se, dochutíme ho tak, že se po jeho ochutnání budete jen olizovat. A pro ty, kdo sázejí na paleo stravu dobrá zpráva – tento pudink rozhodně paleo je.