Recept: Bageta s uzeným lososem jako večeře i jako občerstvení pro návštěvy

Bageta s uzeným lososem je rychlé, ale velice chutné jídlo, kterým rozhodně neurazíte ani vzácnou návštěvu. Přitom je to jídlo velmi rychlé, a rozhodně se tedy nebudete muset vymlouvat na nedostatek času. Každý recept nutně neznamená hodiny strávené u sporáku a právě jeden z těch rychlých nabízíme.

Co budeme potřebovat?

  • bageta - nejlépe celozrnná
  • uzený losos
  • tvarohový sýr žervé
  • listový salát
  • rajče

Jak na přípravu

Jak vidíte, už díky množství použitých ingrediencí je nad slunce jasné, že se jedná o skutečně rychlé jídlo. Bagetu podélně nařízněte, ale ne úplně, rozlomte ji a začněte s přidáváním jednotlivých vrstev. Sýru se rozhodně nemusíte obávat, víc si můžete přečíst v našem článku o dietách a sýru.

Tvarohový sýr namažte na jednu polovinu, poklaďte plátky uzeného lososa a vše završte porcí zeleniny v podobě listů salátu a na kolečka nakrájených rajčat. Bagetu přeložte zpět, čímž vznikne plněná bageta, která zároveň pěkně vypadá. Nebojte se nechat lososa a salát vykukovat ven, dodá to jídlu na kráse. Nezapomeňte, že se jí i očima.

sýr na plátky lososa namažte a stočte do rolády

Pokud budete tento pokrm servírovat návštěvě, zvolte raději bagetu nakrájenou na plátky, přece jen výsledek bude honosnější. Případně sýr na plátky lososa namažte a stočte do rolády, které položíte na listy salátu, bagetu pak podávejte jako přílohu.

Dobrou chuť a nezapomeňte vyzkoušet i naše jiné recepty.