Chlazené kokosové karamelky - vánoční cukroví "na poslední chvíli"

Zjistili jste na poslední chvíli, že ještě nemáte "napečeno"? Než shánět všechny ingredience na tradiční vánoční cukroví a stát fronty, skočte do obchodu do sekce "Zdravá výživa" a pořiďte si domu Tahini. Tipujeme, že v obchodě se zdravou výživou bude právě teď před Vánoci prázdno a vy tak snadno pořídíte to, co potřebujete. Právě s Tahini - sezamovou pastou připravíte snadno naprosto úžasné netradiční cukroví.


Co potřebujeme?

  • 1/2 hrnku tahini
  • 1/4 hrnku kokosového oleje
  • 1/4 hrnku medu
  • 1 polévková lžíce kakaového prášku
  • 1/4 strouhaného kokosu
  • na příchuť: 1 hrnek jahod nakrájených na drobno nebo borůvky (v zimě je těžší sehnat čerstvé, proto se můžete spokojit s kompotovanými) 

Jak na to?

Ve větší míse smíchejte tahini, kokosový olej a med. Míchejte do té doby, až vznikne hladká hmota.

Poté přimíchejte kakaový prášek, kokos a jahody (nebo borůvky nebo příchuť dle vaší volby). Opět pořádně promíchejte.

Směs pak nalijte do papírových košíčků a navrch můžete dozdobit třeba plátkem jahody, trochou strouhaného kokosu nebo lentilkou.

Košíčky dejte do mrazáku a nechte alespoň hodinu chladit. Jakmile jsou takto namražené, můžete je přemístit do ledničky a mít je připraveny pro návštěvu nebo když vás bude honit mlsná.

Všimli jste si, že ani k tomuto našemu netradičnímu vánočnímu cukroví jsme nepotřebovali ani gram mouky nebo cukru? Navíc je toto cukroví připraveno za pár minut a vy si tak můžete déle vychutnávat vánoční atmosféru.

Povedlo se? Napište do komentářů.


Tip pro vás: vyzkoušejte i další naše rychlé netradiční vánoční cukroví.