Nejčastější mýty v diskuzi o hubnutí

Otevřeli jste někdy internetovou diskuzi o hubnutí? Jestli ne, tak vydržte ještě pár dnů a po Novém roce, kdy všichni budou chtít shodit pár kilo, se rozhodně podívejte. My vám napovíme, které mýty se v takových diskuzích často objevují a vy se jimi můžete dobře pobavit.


Koupila jsem si tablety na hubnutí a za týden mám 5 kg dole

Pokud to dotyčná myslela vážně, předpokládáme, že od pondělka do pátku nesnědla ani lžičku jídla, jen do sebe cpala zmíněné tablety. Tím si ale zadělává na problémy - tělo takovouto krutou změnu vydrží jen chvíli. Odvděčí se ale zpomalením metabolismu a následným rychlejším nabíráním tukové hmoty do zásob.

Místo tablet na hubnutí tak dejte na zdravý pohyb a lepší jídelníček. Podívejte se přímo na naše články o hubnutí a inspirujte se.

Vyzkoušela jsem novou dietu a funguje, už jsem zhubla

Ano, "nové" diety často fungují na principu omezení některé složky potravy nebo konzumaci pouze jediného druhu potravin - viz také paleo dieta, mléčná dieta, dukanova dieta. Nové diety často fungují na tom, kdo je vytvořil, protože právě on nejlépe zná své tělo a ví, co u něj funguje.

Právě to si zapamatujte, než otevřete některé "dietní" diskuzní fórum. Vaše tělo je jedinečné, a proto na něj nemusí fungovat žádná dieta, která funguje na jiné. Už jen proto je dobré znát univerzální a zdravou radu "30 minut denně pohyb, 6x denně jídlo" a kašlat na všemožné diety. Ať už je propaguje, kdo chce.

Zhubla jsem 2 kila díky detoxikační kůře

Gratulujeme. Být lehčí o 2 litry vody a platit za to není moc chytré. Právě při detoxikaci těla podstupujete často saunování nebo zahřívání těla, aby se "vypotily toxiny". Spolu s tím ale vypotíte vodu a minerály, proto je logické, že budete o nějaké to kilo lehčí. Ale jen do doby, než se napijete - a to doporučujeme po saunování provést velmi brzy.

Stejného efektu jako při detoxikaci - tedy vyplavení toxinů z těla a navíc zbavení se metabolitů ze stresu - dosáhnete i během hodinového pohybu, při kterém se zapotíte. Navíc při takovém pohybu budete i skutečně hubnout.

Přestala jsem jíst po osmnácté hodině a zhubla jsem

To je možné, ale jen díky stejnímu efektu jako při hladovění. Pokud utnete tělu přísun jídla čtyři hodiny před tím, než jdete spát a fungujete při tom normálně dál, tělo bude hladovět. Po několika dnech si tak začne ukládat energii do zásob, aby s z nich mohlo po osmnácté hodině čerpat, když energii nedodáte jídlem.

Místo trápení těla hladem zkuste upravit jídelníček tak, abyste jedli každé 2 - 3 hodiny a střídali 3 větší jídla se 3 svačinami. Více o nejezení po osmnácté hodině najdete i v tomto našem článku.

Posiluju břicho a už ho začínám mít ploché

Ploché bříško je snem asi každé ženy. Proto mnoho z nich chodí do posilovny, tam si lehne na podložku a i půl hodiny v kuse cvičí cviky na břišní partie. Aniž by to potřebovaly. Cvičení jedné svalové partie je to nejhorší, co pro zhubnutí můžete udělat. Dáme jednoduché přirovnání - viděli jste někdy pány v posilovně? Podívejte se schválně na to, kolik z nich má pořádné svaly na horní polovině těla a žádné svaly na nohou. Vypadá to legračně, že?

Místo zaměření se na jednu partii cvičte celé tělo. Zpevníte tak svaly a díky tomu budete i lépe spalovat tuk. Svaly potřebují ke svému fungování více energie než tuk.


Tyto články vás také zajímají: