Co si dát k pití pro dobrý spánek?

Mléko s medem

Dejte na osvědčený recept našich babiček. Ohřejte si mléko s medem. Mléko obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a med jako sladidlo lehce zvedne hladinu krevního cukru. Díky tomu mléko s medem potlačí účinky hormonu orexinu, který je pro organismus podporou bdělosti a vy usnete mnohem snáze.

Teplé kakao

Podobné účinky jako mléko s trochou medu má teplé kakao. Pokud tedy nemáte rádi mléko s medem, kakao je pro vás lepší volbou. Pokud si kakao připravíte z kvalitního kakaového prášku a trošky cukru, pak do těla dostanete i dávku antioxidantů, které pomohou posílit vaší imunitu

Banánový koktejl

A do třetice mléčný nápoj. Dobrou službu pro váš lepší spánek udělá i banánový koktejl. Banány jsou zdrojem draslíku, ale i hořčíku. Hořčík uvolňuje svalové napětí a pomáhá tak uvolnit i vás před spánkem. Draslík pak ovlivňuje osmotický tlak uvnitř buněk, ale také má příznivý vliv na krevní tlak. Díky tomu vás příjemně připraví na spánek.

Meduňkový nebo mateřídouškový čaj

Další recept našich babiček na klidnější a lepší spánek je bylinkový čaj. Tedy ten z mateřídoušek nebo meduněk. Právě tyto bylinky totiž obsahují silice, které mají prokazatelně uklidňující účinky na lidský organismus.

Mandlové mléko

Nedávno jsme vám dali tip, jak doma připravit mandlové mléko. Nyní můžeme toto mléko doporučit i jako nápoj, který vám večer pomůže lépe usnout. Mandle totiž obsahují hořčík. Jak jsme zmínili výše, právě ten pomáhá uvolnit napětí ve svalech a nervech, a tedy i snáze usnout.

Voda

Na konec musíme zmínit i tekutinu, u které byste možná pozitivní účinek na spaní nemuseli očekávat. Tou tekutinou je obyčejná voda. V rozumné míře (sklenice vody před spaním) pomůže podpořit správné fungování organismu i během nočních hodin a díky tomu se vám bude i lépe spát.