Co bude v módě na podzim? Hýbat se!

Pitný režim zábavně

Samotná voda je na pití nuda, i když je to nejdůležitější tekutina. Vy si své nápoje dokážete snadno osvěžit a ochutit tím, že do nich nakrájíte oblíbené ovoce a necháte chvíli "vylouhovat". Ovocné šťávy pak dodají lehkou svěží chuť vodě a přitom takový nápoj nebude nijak šíleně kalorický. Ideálním dochucovadlem pro podzimní dny je třeba zázvor a pomeranč. Dají se kombinovat jak pro studené nápoje během teplejších dní, ale i jako horký nápoj s medem pro ty podzimní dny, kdy už není takové teplo. Zázvor je prostě v módě i letos.

Pohyb ráno

Čím dál víc lidí dává přednost cvičení nebo běhu hned ráno, před prací. Nejinak tomu bude i za podzimních dní. Ráno se dá stále ještě za světla běhat v probouzející se přírodě nebo potrápit své tělo v prázdné posilovně. Ranní cvičení vás skvěle probudí, rozproudí krev v těle a vy do práce půjdete plní energie. Odpoledne navíc budete mít čas na to, co potřebujete a kolem přeplněné posilovny jen projdete.

Nezapomeňte před ranním cvičením nebo během jen lehce posnídat, abyste nezatížili žaludek. Čas na větší snídani přijde hned po skončení pohybu. Nezapomínejte proto dodat tělu živiny prostřednictvím vynikající snídaně co nejdříve po skončení cvičení.

Pohyb s někým

Samotný pohyb ne vždy člověka baví, když je sám. Obzvlášť na podzim je tak super příležitost najít si na pohyb parťáka. Právě parťák, nebo chcete-li sparing, je skvělou psychickou podporou jednak ve chvíli, kdy nemáte na sport náadu, ale také pomocníkem třeba v posilovně. Parťák vás také dokáže snadno vybudit k vyššímu výkonu a zároveň vyvolat soutěživost. K tomu všemu si s ním dokážete skvěle popovídat a je výbornou motivací sdílet pocity s někým, kdo prožívá stejné okamžiky. A to i ve sportu.