Využijte trendy technologií - používejte Instagram

Ve zkratce, co je Instagram. Sociální síť, na které sdílíte fotky. Lidi, které ty vaše fotky vidí, můžeite samozřejmě vybírat. Při nastavení soukromí na vyšší úroveň totiž budete jednotlivé lidi, kteří vás chtějí "sledovat", schvalovat nebo ignorovat. A naopak - vy můžete sledovat fotky ostatních. U těch, kteří mají veřejný profil, můžete sledovat všechny fotografie. U ostatních pak pouze poté, co vás schválí pro "sledování".

Každou svou (i cizí) fotografii můžete obohatit o komentář a přidat jí hashtag (nebo-li česky "příznak"). Podle těchto hashtagů pak můžete na Instagramu i snadno vyhledávat. Vyfotíte-li fotku posilovny, označte ji na instagramu hashtagem #gym a i vaše fotografie se pak zobrazí lidem hledajícím fotografie s tímto hashtagem. Hashtagů můžete k fotografii přidat libovolný počet.

Jak může Instagram pomoci při snaze zdravě hubnout nebo tvarovat postavu? Dvěma základními způsoby. 

Inspirujte se

Prvním způsobem je nechat se inspirovat. Najděte si fotografie lidí, kteří se snaží zhubnout (nebo nabrat svalovou hmotu či vytvarovat si postavu) a sledujte, jak se jim daří. Zjistěte z jejich fotografií i to, co pro sebe dělají. Jestli se řídí nějakým jídelníčkem, jak často cvičí a další tipy.

Nezůstaňte jen u lidí. Najděte si na instagramu stránky se zdravými recepty, fitness tipy nebo radami pro zdravé hubnutí. Takovýchto stránek existuje obrovské množství. Některé jsou populární a pravidelně aktualizované fotkami. Některé nebývají aktualizované tak často, ale najdete na nich vynikající tipy, co si uvařit, jak správně cvičit nebo případně odkazy na ostatní lidi, kteří se rozhodli čelit výzvě.

Samotné fotky jídel napovídají, že zdravé recepty nemusí být rozhodně nudné nebo jednotvárné. Naopak. Videa k jednotlivým cvikům vám pak snadno ukáží, na co si při cvičení dát pozor nebo jak vůbec správně provádět jednotlivé cviky.

Přidejte si tyto stránky mezi vámi sledované a budete tak mít po ruce vynikající inspiraci, motivaci i zajímavý barevný "receptář".

Inspirujte ostatní

Jakmile založíte účet na Instagramu, udělejte si pár fotek. Ideálně takových, aby byla vidět vaše postava. Ode dneška pak dělejte stejné fotky každý týden nebo 14 dnů. Přidejte jim hashtag některé z výzev (ke změně životního stylu, tvarování postavy nebo hubnutí) a uvidíte, že vám ostatní lidé sledující tyto výzvy začnou fandit. Zároveň tak získáte cenné kontakty na ty, kteří také hubnou/tvarují postavu. A pak už je jen malý krůček k tomu zjistit od nich skvělé tipy, co funguje a na co si dát při své změně pozor.

Po několika týdnech nebo měsících navíc budete inspirací pro ostatní. Dosáhnete svého cíle a na fotkách bude jasně vidět váš úspěch. Ostatní vám tak budou skládat komplimenty, budou ve vás vidět úspěšného člověka a vám taková podpora může jen lichotit. Kromě toho také budete mít zdokumentovaný svůj vlastní vývoj a uvidíte změny, které byste jinak v zrcadle snadno přehlédli.


Tyto články vás také zaujaly: