Jak správně posilovat? Stačí mít představivost

Jen vědět, "jak na to".

Na nejfitu jste zvyklí na obvykle rozumné rady, jak zdravě docílit vysněného cíle. A nejinak tomu je i v případě tohoto tématu. Jistě by bylo snazší poslat vám seznam látek, které "nafouknou" vaše svaly a vy tak budete zanedlouho vypadat jak nafukovací panák. Volíme ale jinou cestu, tu přirozenou. A tím myslíme cestu, která je vám tou nejpřirozenější. Zdravé přemýšlení.

Jak docílíte toho, že budete mít vypracované svaly, ale zároveň bude vaše postave esteticky vyvážená? Tedy ne žádný Pepek námořník, který má vypracované jen předloktí. Nebo další postavičky, u kterých jsou vypracované jen bicepsy...

Přemyšlíte nad odpovědí? Přitom odpovědí je přemýšlet!

U každého cviku, který budete v posilovně vehementně cvičit, si stačí vybavit, na jaký sval působí. Pak už se jen podívejte do zrcadla a uvolněte svou představivost. Co se stane, když budete posilovat jen tento jeden sval? Jak budete vypadat?

Jdete na cviky na lýtka? Obrovská lýtka a žádná stehna. Moříte se s bicepsy? Mega bicepsy větší než váš pas? Dřete na benchpressu? Vosí pas a tenké nohy, k tomu desetinásobný hrudník. Je to opravdu to, co chcete? I když je to možná přehnaná představa, právě tato jednoduchá metoda vás dokáže držet při zemi, když se popáté za týdem vrhnete na procvičování "bicáků", protože to je přesně ten sval, o kterém pořád něco slyšíte nebo čtete.

Mít esteticky vyrovnanou postavu je pro každého, kdo cvičí za účelem být zdravější, základ. Esteticky vyrovnaná postava obvykle také značí to, že její majitel dává stejnou péči všem svalům v těle a nepřetěžuje tak uměle jen jednu skupinu, zatímco na jinou tolik nemyslí. Člověk s touto postavou pak má mnohem snazší cestu k jejímu udržování i třeba k rozvoji svalové hmoty. Tělo totiž funguje jako kompletně posílený stroj.


Tip pro vás: přečtěte si více o posilování s vlastní váhou