Pomáhá voda s citrónem hubnout

Rovnou odpovíme. Voda s citrónem není důvodem, proč hubnete a dieta založená na jejim pítí se nedoporučuje. Takovou dietou si naopak můžete překyselit žaludek a rozladit celé trávení. Na druhou stranu příležitostné pití vody s citrónem je dobrým způsobem, jak osvěžit svůj pitný režim. Zároveň tělu díky citrónu dodáte vitamín C.

Kamarádce jsme tedy vysvětlili, že ji pití sklenice vody hned ráno rozhodně mohlo osvěžit. A to i bez vymačkané citrónové šťávy. Právě dodání tekutin tělu po ránu je totiž skvělým způsobem, jak se probrat a nastartovat přirozené procesy v těle. Přes noc totiž tělo vylučuje tekutiny v podobě potu a zároveň prostřednictvím dechu. Je vám pak vděčné, když mu tyto chybějící tekutiny hned ráno dodáte.

Hubnout vám také pomůže, když si místo obvyklé coly k obědu dopřejete právě sklenici vody s citrónem. Takový nápoj colu plnohodnotně nahradí. Voda s citrónem je podobně kyselá jako cola a navíc neobsahuje obrovské množství cukru, které se v cole (nebo i ovocných džusech) skrývá.

Tipem pro vás může být následující recept: do konvice vymačkejte citrónovou šťávu, přidejte lístky máty a zalijte vodou. Dejte přes noc do lednice. Ráno už jen přeceďte a máte připravený osvěžující a chutný nápoj.

Vodu s citrónem berte jako skvělý prostředek, abyste zůstali hydratovaní. Rozhodně ale nedoporučujeme ji pít neustále. Už po několika takových nápojích Vás může začít pálit žáha. Po dni, kdy jste pili pouze vodu s citrónem, se může začít ozývat váš žaludek a dávat najevo, že něco není v pořádku.


Tyto články vás také zaujaly: