Cvičení ve dvou bývá zábavnější

"Ve dvou se to lépe táhne" - toto přísloví zná asi každý. Ten, kdo ho vyřkl, měl rozhodně pravdu. Ve dvou se vám bude rozhodně lépe sportovat, budete více motivováni hýbat se a zároveň si takový pohyb užijete naplno. Z psychologického hlediska se vám ve dvou lépe překonávají situace, které byste o samotě nejradši vzdali. K tomu se máte s kým podělit o úspěch a o to víc si ho vychutnáte. Jednoduše ať už jste čerstvě zamilovaní nebo jste spolu už dlouho, nikdy není pozdě vyzkoušet některý z pohybu, který si přímo říká o označení "cvičení pro dva". 

Cvičte spolu v posilovně

Začneme v posilovně. Ačkoliv se to nezdá, i tady spolu můžete cvičit a oba si to užít. Na začátek si dejte deset minut rozcvičení každý podle svého gusta a pak se rovnou vrhněte na společné cvičení. Připravte si stanoviště, na začátek stačí jen trochu místa pro oba a znalost tří nejzákladnějších cviků - dřepů, kliků a sklapovaček. Nastavte si odpočítávání na 30 vteřin a můžete začít. Princip takového cvičení je jednoduchý - během deseti minut střídat jednotlivé cviky, které cvičíte 30 vteřin se stejně dlouhým odpočinkem. Zatímco vy odpočíváte, partner cvičí a obráceně. 

Celá série pak vypadá takto: 30 s první cvik - 30 s pauza - 30 s druhý cvik - 30 s pauza - 30 s třetí cvik - 30 s pauza a znovu od prvního cviku.

Nezapomeňte během cvičení dýchat, cviky neflákat - na to máte následující půlminutu a pokud zvládáte, tak můžete podporovat partnera/partnerku, aby cviky prováděl/prováděla správně i on/ona...

Běhejte spolu

Ve dvou se rozhodně lépe běhá. Správné aerobní cvičení poznáte podle toho, že zhluboka dýcháte, ale můžete mluvit bez větších obtíží - tedy při správném běhu společně můžete probrat spoustu věcí, které byste jindy probrat zaručeně nestihli. Při některých ostřejších tématech se pak společný běh může změnit na závod "kdo uteče, vyhraje"... :)

Čtěte také: Trápí vašeho partnera nadváha? Pomožte mu zhubnout

Šlapejte spolu na kole

Cyklistika je rozhodně sport, kde si toho sám/sama moc neužijete, pokud není vaším koníčkem sdílení fotek na sociálních sítích v očekávání, že je snad brzy někdo "olajkuje". Šlapání na kole přírodou je ale rozhodně mnohem příjemnější ve dvou. Nejen, že společně dojedete mnohem dále, ale pro případ defektu jste na opravu dva. Stejně tak - pro milovníky fotek - nemusíte všude dělat jen selfie.

Čtěte také: Je v pohodě dát si po tréninku pivo?

Squashujte spolu

U hodiny squashe ve dvou dokážete spálit až 1.100 kalorií a navíc ze sebe krásně - doslova - vybijete stres. Uvidíte, že i když normálně jeden z vás dvou mluví pořád, u squashe budete oba ticho - budete se totiž během přestávek snažit popadnout dech.

Dosáhněte spolu vrcholu hory

Vysokohorská turistika je dalším sportem, ke kterému si najděte partnera. Obdivovat kamzíky, halekat na lesy nebo se fotit na vrcholu, to jsou jen příklady činností, které se při vysokohorské turistice vyplatí dělat ve dvou. On i ten čaj s rumem na horské chatě ve dvou mnohem lépe chutná.

Čtěte také: Toto jsou nejhorší rady do fitka, které můžete dostat

Článek publikován 22.5.2013, aktualizován 5.5.2019